Kontrolny start lekkoatletów we Wrocławskiej Olimpiadzie Młodzieży

Wrocław jest organizatorem wielu ciekawych imprez sportowych. Do nich z pewnością należy Wrocławska Olimpiada Młodzieży. Są to zawody lekkoatletyczne skierowane do dzieci i młodzieży z całego kraju w różnych kategoriach wiekowych. W tej wielkiej imprezie, w której udział wzięło ponad tysiąc zawodniczek i zawodników, a w niektórych biegach rozgrywano po kilkanaście serii.

Dobrze spisali się sportowcy ze Stali Ostrów. Ewa Rosiak została mistrzynią Olimpiady w skoku w dal z wynikiem 5,85 m W tej samej konkurencji, ale wśród młodziczek tryumfowała Natalia Benedykcińska - 4,86 m. Dobrze spisała się również Julia Grzegorowska - ostrowska debiutantka, która zajęła w tym konkursie młodziczek VI m. z wynikiem 4,43 m. Na podium uplasowali się ponadto: Artur Sikora, Anna Andrzejewicz i Weronika Kowal. Artur zajął II m. w biegu na 2000 m. z przeszkodami - 6.21,53 s., Anna Andrzejewicz zdobyła brązowy medal w biegu na 100 m. przez płotki juniorek - 18,34 s., a Weronika Kowal - również w biegu płotkarski, ale juniorek młodszych zajęła III m. z wynikiem 15,52 s. Nieźle spisał się również Dawid Górski zajmując VI m. w skoku w dal z wynikiem 6,19 m.