Kapryśna pogoda i 10 medali ostrowskich lekkoatletów podczas Mistrzostw Wielkopolski Juniorów i Juniorów Młodszych

Fatalna pogoda spowodowała, iż organizatorzy Mistrzostw Wielkopolski Juniorów i Juniorów Młodszych byli zmuszeni odwołać zawody pierwszego dnia mistrzostw i przenieść je na drugi dzień(niedziele). Tak więc, zamiast przewidywanych dwóch dni mistrzostw, wszystkie konkurencje rozegrano jednego dnia - w niedzielę. Dobrze spisała się reprezentacja ostrowskiej stali zdobywając 10 medali w tym 2 złote, 5 srebrnych i 3 brązowych. Obok w linku FOTKI z ZAWODÓW

Zupełnie niespodziewanie zwycięstwo odniosła "Stalowska" sztafeta juniorek młodszych 4x100 m. w składzie: Karolina Wawrzyniak, Julia Dutkiewicz, Weronika Kowal i Ksenia Reyer, Dziewczęta uzyskały dobry rezultat 51,46 s. Wynik jest o tyle ważny, gdyż w tym roku właśnie podczas mistrzostw województw można walczyć o kwalifikacje do mistrzostw Polski juniorów młodszych w sztafetach. Sześć najlepszych zespołów sztafetowych (z najlepszymi czasami) z mistrzostw województw bezpośrednio awansuje do mistrzostw kraju oraz 2 sztafety z "dogrywki", która odbędzie się w połowie czerwca w Łodzi. Obecnie nasza żeńska sztafeta plasuje się na V m. w kraju. Drugi złoty medal podczas Mistrzostw Okręgu zdobyła Magdalena Lubecka w pchnięciu kula juniorek - 9,40 m. Świetnie spisała się Weronika Kowal zajmując II m. w biegu na 100 m. przez płotki z rezultatem 15,51 s. Pokonała między innymi faworyzowaną Marcelinę Winkowska z Juvenii Puszczykowo. Weronika była też zdecydowana faworytką biegu na 400 m. przez płotki. Prowadziła w nim zdecydowanie przez 250 m. Do mety przybiegła również na pierwszej pozycji... ale na wirażu z niewiadomej przyczyny ominęła jeden płotek... - została więc zdyskwalifikowana. Dwa medale zdobył Dawid Górski - srebrny w trójskoku i brązowy w skoku w dal. II miejsce zajęła również Dorota Stasiak w biegu na 400 m. z wynikiem 62,62 s. Dorota w tym sezonie nie uzyskuje jeszcze satysfakcjonujących wyników - problemy zdrowotne, kilkukrotne leczenie antybiotykami spowodowało znaczne osłabienie organizmu. Liczymy, że to już koniec złej passy (wynikowej) i powoli ta utalentowana zawodniczka będzie poprawiała się. Na ogólnopolskim poziomie stal skok wzwyż juniorek młodszych, w którym Julia Dutkiewicz zajęła II m. z wynikiem 1,65 m. Drugie miejsce w biegu na 100 m. przez płotki juniorek zajęła Anna Andrzejewicz. Brązowe medale zdobyli: Artur Sikora w biegu na 2000 m. z przeszkodami - 6.28,94 s., oraz Ksenia Reyer w biegu na 100 m. Pochwalić można również Karolinę Wawrzyniak za ...przełamanie się. Wreszcie widzimy te zawodniczkę zmotywowaną w całym konkursie... Mimo braku medalu i zajęciu przez nią dwóch czwartych miejsc należy być zadowolonym z wyników. W trójskoku było to 10,39 m., a w skoku w dal 5,19 m..

Komentarz

Zła aura pokrzyżowała nam plany. Pojechaliśmy do Poznania w sobotę i musieliśmy wrócić do domu. Drugiego dnia rozegrano wszystkie konkurencje mistrzostw. Dziesięć medali - to pokaźny dorobek. Były konkurencje, w których zdobycie miejsca w pierwszej trójce nie stanowiło problemu, a były takie, w których poziom był porównywalny z mistrzostwami polski. W skoku wzwyż Julia Dutkiewicz zajęła II m. z wynikiem 1,65 m,. Rezultat ten plasuje naszą zawodniczkę obecnie na V m. w kraju i daje 100% przepustkę do udziału w Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży. W samej tylko Wielkopolsce jest 5 zawodniczek z rezultatami 1,60 m. i lepszymi.... Dobrze skacze obecnie Karolina Wawrzyniak. Zajęła IV m. w skoku w dal z wynikiem 5,19 m. Nie pamiętam, by kiedyś w Wielkopolsce wynik uzyskany obecnie przez Karolinę nie dawałby medalu. Tym razem do niego nieco zabrakło... Weronika Kowal w ulewie zajęła II m. w biegu na 100 m. przez płotki. - tutaj istnieje spora szansa awansu do OOM. W swej koronnej konkurencji - biegu na 400 m. przez płotki - coś nie spasowało i.. ominęła płotek. Tutaj jednak jestem pewny dobrego rezultatu i awansu do mistrzostw kraju z wysokiego miejsca.

 
jdoc:include type=picjdoc:include type=pic