Siedem medali najmłodszych lekkoatletów w Finale Wojewódzkim Czwartków Lekkoatletycznych

Również w tym roku świetnie spisali się w Finale Wojewódzkim Czwartków Lekkoatletycznych reprezentanci powiatu ostrowskiego. Młodzi sportowcy zdobyli 7 medali w tym dwa złote, dwa srebrne i trzy brązowe. "Złoci medaliści" wygrali swoje konkurencje bezapelacyjnie uzyskując doskonałe wyniki. Albert Urbaniak - SP 11 Ostrów w biegu na 60 m. uzyskał 8,00 s. Jest to w tej chwili drugi rezultat w Polsce. Zwycięzca skoku w dal - Damian Woszczyk - SP Morawin skoczył na odległość 5,34 m. W tabelach ogólnopolskich znajduje się na pierwszym miejscu. Bardzo dobrze spisała się w konkursie skoku wzwyż Marta Żyłka - SP 5 Ostrów, która w kategorii dziewcząt najmłodszych zajęła II m. z wynikiem 1,15 m. Również srebrny medal wywalczył Wiktor Świtoń - SP Morawin, który w grupie najmłodszych chłopców w skoku w dal uzyskał 4,31 m. Sporą niespodziankę sprawiła Olga Kalina - SP Sióstr Salezjanek zdobywając brązowy medal w biegu na 60 m. (kat. najstarsza) z dobrym rezultatem - 8,75 s. Przy okazji dość niespodziewanie pokonała lokalną rywalkę - Laurę Mazur - SP 11 Ostrów, która uplasowała się w finale na VI miejscu 8,83 s. W biegu na 60 m., ale w kategorii najmłodszych dziewcząt trzecie miejsce zajęła Zuzia Urban - SP 6 Ostrów z wynikiem 9,34 s. Na tym samym dystansie wśród najstarszych chłopców Jakub Grycman - SP Odolanów uplasował się na III miejscu 8,28 s. Tuż za podium, bo na IV miejscu ukończył konkurs skoku wzwyż - Szymon Biały - SP Przygodzice z rezultatem 1,45 m. Tutaj wydawało się przed konkursem, iż uczeń ten zdobędzie medal, jednak błędy w technice skoku uniemożliwiły osiągnięcie przez niego lepszego rezultatu. Zdjęcia z imprezy w linku: Fotki z Czwartków

Pozostałe rezultaty:

Julia Kędzierska - SP 5 Ostrów - skok w dal - V m. - 3,67 m.

Damian Drozdowski - SP Sióstr Salezjanek - skok w dal - V m. - 4,05 m.

Julia Garstka - SP Szczury - p. palantowa - V m. - 38 m.

Kacper Jaszczyński - SP Morawin - bieg 1000 m. - VI m. - 3.20,64 s.

Piotr Woźniczak - SP Rososzyca - bieg 60 m. - VII m. - 9,80 s.

Mikołaj Zaremba - SP 5 Ostrów - bieg 60 m. - IX m. - 9,92 s.

Julia Górecka - SP Rososzyca - skok w dal - IX m. - 3,80 m.

Anastazja Grzyb - bieg 60 m. - SP 5 Ostrów - XII m. - 9,35 s.

Warto dodać, iż w zawodach z różnych przyczyn nie wystartowało kilkoro dziewcząt i chłopców z naszego terenu, którzy potencjalnie mogliby znaleźć się na pozycjach medalowych.