Zwycięstwa Julki Dutkiewicz i Weroniki Kowal w Memoriale Listosa rozegranym we Wrocławiu

Świetnie zaprezentowały się zawodniczki ostrowskiej Stali - Julia Dutkiewicz i Weronika Kowal w mityngu ogólnopolskim  - Memoriał Listosa - rozegranym we Wrocławiu. Julia zwyciężyła w konkursie skoku wzwyż wynikiem 1,65 m., a Weronika odniosła zwycięstwo w biegu na 100 m. przez płotki z nowym rekordem życiowym - 15,08 s.

Julia Dutkiewicz atakowała następnie 1,70 m., czyli swój rekord Ostrowa Wielkopolskiego. W drugiej próbie zabrakło jej niewiele do pokonania poprzeczki. Zawodniczka ta jest aktualnie sklasyfikowana na IV miejscu w Polsce z rezultatem 1,68 m. (przypomnę - przed dwoma tygodniami rekord Ostrowa w Łodzi wynikiem 1,68 m.).

Weronika Kowal, na listach Polskiego Związku Lekkiej Atletyki, widnieje na VI pozycji w biegu na 400 m. przez płotki. Ponadto zawodniczka ta plasuje się pod koniec drugiej dziesiątki najlepszych zawodniczek w kraju w biegu na 100 m. przez płotki. Wyjazd do Wrocławia miał na celu poprawienie dotychczasowego rekordu i zapewnienie sobie awansu do Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży właśnie w tej drugiej konkurencji. Weronika pobiegła ten dystans płotkarski bardzo dobrze zwyciężając z rekordem życiowym - 15,08 s. Tym samym "umocniła" się na listach klasyfikacyjnych do mistrzostw kraju i można zakładać, iż zobaczymy ją w finale Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży (OOM) w dwóch konkurencjach: biegach płotkarskich na 400 i 100 m.

Dodam jeszcze, iż OOM rozegrana zostanie w dniach 13-15 lipca 2014 r. we Wrocławiu, a wystartuje w niej po 20 najlepszych w kraju juniorek młodszych (juniorów młodszych) w każdej konkurencji. Stal Ostrów będzie reprezentowana przez Julie Dutkiewicz i Weronikę Kowal. Jeszcze wcześniej, bo już w przyszłym tygodniu - w Mistrzostwach Polski Juniorów zaprezentuje się Artur Sikora, który będzie rywalizował z rówieśnikami z całego kraju w biegach na 3000 m. z przeszkodami i biegu "płaskim" na 5000 m.

ZDJĘCIA w linku: FOTO z IMPREZY

 
jdoc:include type=picjdoc:include type=pic