Świetny występ Ewy Rosiak i Julki Dutkiewicz podczas Ogólnopolskiego Mityngu o Różę Kutna

Świetnie zaprezentowały się dwie ostrowskie lekkoatletki, przygotowujące się do udziału w mistrzostwach kraju: Ewa Rosiak i Julka Dutkiewicz podczas Ogólnopolskiego Mityngu o Różę Kutna. Są to bardzo prestiżowe zawody, w których często bierze udział czołówka polskich lekkoatletów. Tak było i tym razem. Wreszcie Ewa Rosiak zaprezentowała się z bardzo dobrej strony zajmując w zawodach II miejsce z wynikiem 6,02 m. Zwyciężyła w tej konkurencji Katarzyna Romaszko z Wrocławia 6,05 m. Julka Dutkiewicz zajęła IV miejsce w skoku wzwyż (kategoria "Open") z wynikiem 1,65 m. Zwyciężyła jednak w klasyfikacji juniorek młodszych.

Komentarz trenera - Marka Walczaka

Obie moje zawodniczki wystartują w lipcu w mistrzostwach kraju. Julka Dutkiewicz już za tydzień zaprezentuje się w Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży (Mistrzostwa Polski Juniorów Młodszych) we Wrocławiu, a Ewa Rosiak - pod koniec lipca - będzie uczestniczyła w Mistrzostwach Polski Seniorów w Szczecinie. Jakie mają szanse? Julka na listach rankingowych w skoku wzwyż zajmuje III m. z rezultatem 1,68 m. Jednak w tej konkurencji poziom jest niezwykle wyrównany i do pozycji medalowych pretenduje około 6 zawodniczek. Ewa Rosiak wreszcie się "obudziła". Już kilkakrotnie sygnalizowałem jej wysoką dyspozycję motoryczną, ale ogromne problemy z rozbiegiem sprawiały, iż nie była w stanie osiągać oczekiwanych rezultatów. Teraz było zupełnie inaczej. Poprawiła rozbieg, wreszcie zaczęła trafiać w belkę. Myślę, że stać ją obecnie na pobicie rekordu Ostrowa wynoszącego 6,15 m. Jeśli tak by się stało to podczas mistrzostw Polski z pewnością powalczyłaby o bardzo wysokie lokaty w finałowym konkursie skoku w dal. Trzecią uczestniczką zbliżających się mistrzostw kraju, a dokładniej Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży jest Weronika Kowal. Właśnie wróciła z kilkunastodniowego zgrupowania kadry Polski "B", podczas którego szlifowała formę. Jej dyspozycja jest również dobra i... Weronika może sprawić niespodziankę.  Poniżej prezentuję filmik z zawodów: FILMIK z KUTNA

jdoc:include type=picjdoc:include type=pic