JULKA DUTKIEWICZ MISTRZYNIĄ POLSKI JUNIOREK MŁODSZYCH W SKOKU WZWYŻ - Rekord Ostrowa - 1,72 m.

FILM z KONKURSU SKOKU WZWYŻ: Julka Mistrzynią Polski

Zdjęcia z Mistrzostw: Ogólnopolska Olimpiada

Julka Dutkiewicz z ostrowskiej Stali została mistrzynią Polski w skoku wzwyż juniorek młodszych, podczas odbywającej się we Wrocławiu Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży. Po niesamowitej walce zwyciężyła z doskonałym rezultatem - 1,72 m., będącym nowym rekordem Ostrowa Wielkopolskiego. W finale Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w każdej konkurencji startuje po 20 zawodniczek/zawodników, którzy w bieżącym sezonie uzyskali najlepsze wyniki. W niektórych konkurencjach rywalizowało w eliminacjach nawet po pół tysiąca lekkoatletów. Podczas wrocławskich finałów - w skoku wzwyż - najpierw przeprowadzono eliminacje, z których wyłoniono czołową "dwunastkę" finalistek. Julka w tej fazie zawodów spisała się znakomicie zaliczając wszystkie wymagane wysokości w pierwszych próbach.

Finał rozpoczęła od wysokości 1,54 m., którą pokonała bez problemów w pierwszej próbie, jak i kolejne: 1,58 m. oraz 1,62 m. Mały błąd techniczny związany z rozbiegiem sprawił, iż dopiero w drugiej próbie zaliczyła 1,65 m. Sytuacja stała się dramatyczna, kiedy to  wysokość 1,68 m. (dotychczasowy rekord życiowy Julki) aż cztery zawodniczki pokonały w pierwszych podejściach, a Julka w drugim. W tym momencie plasowała się na V miejscu. Jednak opanowała nerwy - odrodziła się i w kolejnych próbach pokonała 1,70 m. oraz 1,72 m. Tym wynikiem ustanowiła nowy rekord Ostrowa Wielkopolskiego. Rywalki nie sprostały naszej zawodniczce i musiały zadowolić się dalszymi miejscami. Ostatecznie kolejność zawodniczek była następująca: