Znakomity występ Ewy Rosiak w Mistrzostwach Polski Seniorów. Zawodniczka Stali zajęła VI m. w skoku w dal.

Doskonale spisała się zawodniczka ostrowskiej Stali - Ewa Rosiak, w rozegranych w Szczecinie Mistrzostwach Polski Seniorów, zajmując w skoku w dal VI miejsce z nowym rekordem życiowym 6,11 m. Był to dla tej zawodniczki debiut w gronie seniorek. W poprzednich latach zdobywała medale mistrzostw kraju w kategoriach: juniorów i młodzieżowców. Konkurs dla Ewy rozpoczął się wręcz.. dramatycznie. Po wyprowadzeniu zawodniczek na stadion, tuż przed konkursem - naszą lekkoatletkę użądliła pszczoła. Sędzia konkurencji nie dopuścił Ewy do konkursu nakazując udanie się do ambulansu. Tam po udzieleniu pomocy, mogła powrócić na skocznię, lecz w zasadzie już nie miała czasu na należyte odmierzenie rozbiegu. Zawody rozpoczęła od skoku na odległość 5,97 m. plasującej ją w finałowej ósemce konkursu. Jednak w drugim swoim podejściu poszybowała na odległość 6,11 m. dającej jej wysoką - czwartą pozycję po trzech kolejkach eliminacyjnych. Niestety, problemy z rozbiegiem spowodowały, iż już nie poprawiła rezultatu, a dwie konkurentki ją minimalnie "przeskoczyły" o ...jeden i pięć centymetrów...

Komentarz trenera Marka Walczaka

Jestem bardzo zadowolony z występu Ewy. Niestety, nie mogłem być być świadkiem tych zawodów, ale moja zawodniczka jest profesjonalistką i poradziła sobie ze stresem. Może, gdybym był na miejscu rezultat byłby jeszcze troszkę lepszy. Szkoda, iż zabrakło jej pięciu centymetrów do uzyskania rekordu Ostrowa wynoszącego 6,15 m. Istnieje jeszcze szansa, gdyż Ewa wystąpi niebawem w lidze czeskiej i mityngu w Lesznie.

jdoc:include type=picjdoc:include type=pic