Cztery zwycięstwa ostrowskich lekkoatletek w mityngu rozegranym w Lesznie

Świetnie spisały się ostrowskie lekkoatletki podczas, rozegranego w Lesznie, mityngu okręgowego. Julia Dutkiewicz, Natalia Benedykcińska, Weronika Kowal oraz sztafeta 4x100 m. odniosły przekonywujące zwycięstwa, a pozostali członkowie ostrowskiej ekipy plasowali się w czołówce i pobijali swoje "życiówki". Mistrzyni Polski w skoku wzwyż - Julka Dutkiewicz odniosła zwycięstwo w konkursie skoku wzwyż pokonując poprzeczkę na wysokości 1,65 m. Do zaliczenia kolejnej wysokości - 1,70 m. zabrakło niewiele. Natalia Benedykcińska zajęła I miejsce w skoku w dal znakomitym rezultatem - jak na młodziczkę - 5,41 m. Natalia już za 10 dni wystąpi w Mistrzostwach Makroregionu i najprawdopodobniej pod koniec września w Mistrzostwach Polski Młodzików. Póki co, w ogólnopolskich listach rankingowych zajmuje w skoku w dal I miejsce z rezultatem 5,48 m. Nie miała sobie równych w biegu na 300 m. - Weronika Kowal. Zwyciężyła z dobrym rezultatem 41,96 s. Warto dodać, iż w tej samej konkurencji Dorota Stasiak uplasowała się na III miejscu z wynikiem 43,61 s. poprawiając rekord życiowy o 9 setnych sekundy. Zwycięstwo odniosła również sztafeta klubowa dziewcząt 4x100 m. w składzie: Natalia Benedykcińska, Weronika Kowal, Karolina Wawrzyniak i Dorota Stasiak. Dziewczęta uzyskały 50,59 s.

O dużym pechu może mówić Ewa Rosiak, która w tym roku prezentuje wyśmienitą formę i... ociera się o rekordy klubu w biegu na 100 m., w skoku w dal i trójskoku. W Lesznie chciała przynajmniej jeden z nich zaatakować, lecz podczas biegu na 100 m. doznała bolesnej kontuzji i została wycofana z udziału w pozostałych konkurencjach. Zupełnie nieźle spisała się Ania Andrzejewicz w biegu płotkarskim juniorek na 100 m. pokonując ten dystans w czasie 18,07 s. W biegu na 100 m. kobiet wystartowało pięćdziesiąt zawodniczek. Czwarte miejsce zajęła Natalia Benedykcińska z wynikiem 12,94 s. a tuż za nią na piątej pozycji uplasowała się Weronika Kowal - 13,01 s. W tej stawce naprawdę dobrze zaprezentowała się - debiutująca w barwach Stali - zaledwie trzynastoletnia - Olga Kalina plasując się na XVII m. z wynikiem - 14,06 s. Dawid Górski zajął V m. w skoku w dal z wynikiem 5,98 m. Na IV miejscu bieg na 200 m. ukończyła Karolina Wawrzyniak - 28,48 s. W skoku w dal dziewcząt, oprócz wspomnianej już Natalii Benedykcińskiej, dobrze spisały się Karolina Wawrzyniak - 4,90 m. (IV miejsce) oraz Ksenia Reyer - 4,90 m. (V m.)

Komentarz: Jesteśmy zadowoleni z rezultatów osiągniętych przez naszych podopiecznych. Najbardziej cieszy dobra forma Natalii Benedykcińskiej, dla której najważniejsze zawody odbędą się jesienią: Mistrzostwa Makroregionu i Mistrzostwa Polski Młodzików. Dla zawodniczek i zawodników, którzy swoje najważniejsze imprezy mają już za sobą, start ten był niejako kontrolnym - sprawdzającym aktualną dyspozycję. Niektórzy z naszych podopiecznych aktualnie zmieniają elementy techniki swojej konkurencji - start w takiej imprezie jest sprawdzianem skuteczności jej realizacji, któremu nie zawsze musi towarzyszyć zadowalający rezultat... Dotyczyło to w tej imprezie szczególnie Ani Andrzejewicz, Julki Dutkiewicz i Szymona Białego. Jednak głównym celem udziału w tych zawodach miało być pobicie rekordu Ostrowa w sztafecie 4x100 m., która miała biegać w składzie: Natalia Benedykcińska, Weronika Kowal, Julka Dutkiewicz i Ewa Rosiak. Niestety, kontuzja Ewy zniweczyła nasze plany. Miejmy nadzieję, iż Ewa Rosiak szybko upora się z dolegliwościami i spróbujemy jeszcze raz zaatakować rekord podczas Mistrzostw Ostrowa Wlkp.