Natalia Benedykcińska w doskonałej formie przed zawodami mistrzowskimi

Świetnie spisała się Natalia Benedykcińska skacząc w dal na odległość 5,43 m. podczas wojewódzkiej ligi młodzików. Zawody odbyły się 6 września w Poznaniu i zgromadziły na starcie prawie 500 zawodniczek i zawodników z całej Wielkopolski. Przy okazji tej imprezy rozegrano również mityng okręgowy dla juniorów, w którym również wystąpili reprezentanci ostrowskiej Stali. Wracając jednak do Natalii Benedykcińskiej - zawodniczka ta już za kilka dni wystartuje w Międzywojewódzkich Mistrzostwach Młodzików będących eliminacjami do Mistrzostw Polski. Można oczekiwać od niej "pewnego" awansu, gdyż aktualnie zajmuję na listach krajowych pierwsze miejsce wśród młodziczek z rezultatem 5,48 m. Bardzo dużą niespodziankę sprawiła Olga Kalina zajmując w biegu na 100 m. trzecią pozycję z wynikiem 13,68 s. Olga chodzi dopiero do pierwszej klasy gimnazjum i nie jest jeszcze nawet młodziczką. Ta sama zawodniczka w skoku w dal uplasowała się na VII m. z wynikiem 4,35 m. Dobrze również spisała się jej rówieśniczka - Laura Mazur pobijając "życiówkę" na 100 m. rezultatem 14,20 s. Wynik ten uplasował ją na 11 m. wśród 35 startujących zawodniczek.

Zdjęcia pod linkiem: Fotki z Poznania

Wśród juniorek najlepiej spisały się: Weronika Kowal i Julka Dutkiewicz zajmując drugie miejsca - Weronika w biegu na 400 m. z wynikiem 59,62 s. a Julka w skoku wzwyż z wynikiem 1,60 m. W biegu na 400 m. - Dorota Stasiak zajęła III m. - 60,64 s.

Komentarz: Dla większości naszych zawodników najważniejsze zawody odbyły się w maju, czerwcu i lipcu. Teraz pozostali już tylko młodzicy, którzy za kilka dni wystartują w Międzywojewódzkich Mistrzostwach Młodzików i ewentualnie mistrzostwach kraju. Pierwsza z tych imprez odbędzie się w Poznaniu i reprezentować Stal będą - Natalia Benedykcińska w biegu na 100 m. i w skoku w dal, Tomasz Jankowski w biegach na 100 i 300 m. oraz Przemysław Rychter w biegu na 600 m. Oczywiście największe szanse awansu posiada Natalia. Liczę jednak na bardzo dobry występ chłopaków i kto wie - może sprawienie niespodzianki...

 
jdoc:include type=picjdoc:include type=pic