Rekordy życiowe lekkoatletów Stali w Halowym Wielomeczu Miast. Reprezentacja Kalisza zwycięża.

Tradycyjnie już - w końcu listopada - odbyły się halowe zawody lekkoatletyczne p.n. Halowy Wielomecz Miast. Impreza została przeprowadzona w hali OSRiR w Kaliszu a uczestniczyli w niej uczniowie szkół gimnazjalnych i podstawowych z Kalisza, Żerkowa, Poznania, Środy Wielkopolskiej, Pleszewa i Ostrowa Wlkp. W punktacji zespołowej zwycięstwo odnieśli reprezentanci Kalisza - 180,5 p. przed uczniami z Żerkowa - 147 p. oraz reprezentantami ze Środy Wielkopolskiej - 110 p. Barw Ostrowa Wlkp. bronili wyłącznie zawodnicy Stali stąd reprezentacja liczyła 15 tzw. osobostartów na 34 możliwe do zgłoszenia. Podczas zawodów uzyskano wiele doskonałych wyników. W kategorii dziewcząt najlepsze rezultaty uzyskały: Natalia Benedykcińska - Stal Ostrów - I m. w skoku w dal - 5,43 m. oraz w I m. w biegu na 60 m. - 8,21 s., Patrycja Skoczylas - Kalisz - I m.  w biegu na 60 m. p. płotki - 10,51 s. oraz I m. w skoku wzwyż - 1,58 m., Magdalena Kuświk - Kalisz - I m. w biegu na 300 m. - 48,17 s., Kinga Grabowska - Kalisz - I m. w biegu na 600 m. - 1.48,14 s. oraz Ewelina Rozmiarek - Środa Wlkp. - II m. w biegu na 60 m. - 8,32 s. Z Ostrowskich zawodniczek na wyróżnienie zasługują ponadto: Olga Kalina - II m. w skoku w dal - 4,60 m. oraz IV m. w biegu na 60 m. - 8,56 s., Julia Grzegorowska - V m. w biegu na 300 m. - 52,13 s., Hania Grzelak - VI m. w biegu na 300 m. - 52,81 s. i Laura Mazur za rezultat 8,71 s. w biegu na 60 m. Warto dodać, iż świetnie pobiegły nasze reprezentantki w sztafecie 4x200 m. zwyciężając w czasie 2.05,46 s.   Zdjęcia z zawodów w linku: Fotki z Wielomeczu Wyniki zawodow: WYNIKI WIELOMECZU

W kategorii chłopców najlepiej spisał się Miłosz Gendaszyk z Żerkowa - I m. w biegu na 60 m. - 7,46 s. oraz II m. w skoku w dal - 6,08 m. Halowy rekord życiowy w biegu na 300 m. pobił Tomasz Jankowski ze Stali Ostrów zwyciężając z wynikiem 42,33 s. W skoku wzwyż wysokość 1,70 m. pokonał zwycięzca tego konkursu - Łukasz Nowak z Kalisza. Na wyróżnienie zasługuje również Maciej Wiśniewski z Żerkowa - zwycięzca biegu na 1000 m. w czasie 2.55,14 s. Z reprezentantów Stali, poza Tomkiem Jankowskim, wyróżnić trzeba - Dawida Borowskiego - II m. w biegu na 1000 m. - 2.59,21 s. oraz Szymona Białego - IV m. w skoku wzwyż - 1,55 m. (życiówka).

W zawodach ponadto wzięły udział poza konkursem cztery starsze reprezentantki Stali: Weronika Kowal, Julka Dutkiewicz, Anna Andrzejewicz i Ksenia Reyer. Weronika Kowal pobiegła na 60 m. przez płotki i 300 m. (płaskie) w granicach swoich rekordowych osiągnięć: 60 m. - płotki - 9,58 s. i 300 m. - 46,77 s. Dla Julki Dutkiewicz start w zawodach był typowym treningiem podczas którego miała za zadanie realizację założeń techniki skoku wzwyż z bardzo krótkiego - 5-krokowego rozbiegu. Udało się to niemal w pełni, a wynik 1,58 m. z 5. kroków rozbiegu za w pełni satysfakcjonujący. Miłą niespodziankę sprawiła Ania Andrzejewicz, która po raz pierwszy w życiu przebiegła cały dystans 60 m. przez płotki "na 3 kroki". Ustanowiła ponadto rekord życiowy rezultatem - 10,64 s. Ksenia Reyer po raz kolejny zbliżyła się do granicy 5 m. w skoku w dal, ale jej nie przekroczyła. Tym razem było to 4,93 m. Jestem przekonany, że w kolejnym halowym starcie nareszcie padnie upragniona "piątka".

Komentarz: Jestem bardzo zadowolony ze startu swoich podopiecznych w tej imprezie. Wyniki potwierdziły dobry kierunek przygotowań do zimowego - halowego sezonu lekkoatletycznego. Niestety, jako reprezentacja miasta Ostrowa nie mogliśmy wystąpić, gdyż w żadnym z ostrowskich gimnazjów nie szkoli się lekkoatletycznie młodzieży. A szkoda, bo jak wiele razy podkreślałem - lekka atletyka powinna stanowić bazę dla innych dyscyplin sportu, ale tak w Ostrowie nie jest... szkoda. I kilka słów na temat samej imprezy - szczere gratulacje dla organizatorów tych cyklicznych zawodów czyli UKS przy SP nr 12 w Kaliszu. Świetny pomysł na tego rodzaju imprezę, a szczególnie w tej drużynowej formule. Jest to świetna odskocznia od monotonii codziennych treningów i zarazem sprawdzenie aktualnej formy. Ponadto na słowa pochwały zasługuje klimat tych zawodów - pełen życzliwości ze strony organizatorów i sędziów. Dziękujemy!

 
jdoc:include type=picjdoc:include type=pic