Julka Dutkiewicz, Weronika Kowal, Natalia Benedykcińska i trener Marek Walczak laureatami wojewódzkiego Konkursu im. Hoffmanna

Na zdjęciu od lewej strony: druga - Julka Dutkiewicz (II m.) i czwarta - Weronika Kowal (III m.). Przyznano dwa trzecie miejsca.

W Urzędzie Wojewódzkim w Poznaniu miała miejsce uroczystość podsumowania 44 edycji Konkursu Nadziei Olimpijskich im. Karola Hoffmanna w Lekkiej Atletyce.Tak, to już po raz 44 uhonorowano najlepszych lekkoatletów Wielkopolski za miniony sezon. W grupie laureatów znaleźli się przedstawiciele ostrowskiej Stali: Julka Dutkiewicz, Weronika Kowal, Natalia Benedykcińska i trener Marek Walczak. Julka Dutkiewicz zajęła II m. w kategorii juniorek młodszych, Weronika Kowal w tej samej kategorii wiekowej uplasowała się na III miejscu, a Natalia Benedykcińska zajęła X m. wśród młodziczek. Trener Marek Walczak został laureatem konkursu tzn. znalazł się na liście dziesięciu najlepszych trenerów Wielkopolski (w tej kategorii cała dziesiątka trenerów została laureatami). Zdjęcia z imprezy- FOTKI

 

Komentarz Konkursu Nadziei Olimpijskich im. Karola Hoffmanna w Lekkiej Atletyce jest jedynym tego rodzajem przedsięwzięciem w kraju. Posiada już 44 letnią historię, a nosi imię wybitnego sportowca, nauczyciela i trenera lekkiej atletyki, jakim był Karol Hoffmann, między innymi trener legendarnego Wunderteamu w lekkiej atletyce, kiedy to polska lekka atletyka w latach 1957-1963 była drugą (po Stanach Zjednoczonych) potęgą na świecie. W roku 1971 odbyła się pierwsza edycja tego konkursu i tak przez kolejne 44 lata, aż do chwili obecnej, kiedy to w ubiegłym tygodniu zostały ogłoszone dziesiątki najlepszych lekkoatletek i lekkoatletów oraz ich trenerów za rok 2014.

W konkursie tym laureatami zostają rzeczywiście najlepsi przedstawiciele Królowej sportu w regionie. Tutaj nie może "tatuś" kupić głosów dla syna, albo rodzina rozprowadzić kuponów wśród sąsiadów. W tym konkursie obowiązuje ścisły regulamin i każdy z jego uczestników otrzymuje określoną ilość punktów za swoje osiągnięcia. Przyznaje się punkty- między innymi - za udział i zajęte miejsca w imprezach międzynarodowych (mistrzostwa Europy, Świata itd.), w mistrzostwach Polski i mistrzostwach Wielkopolski. Ponadto punktuje się wartość wyniku według specjalnych tabel.

Wśród laureatów tego konkursu znalazło się wielu późniejszych reprezentantów kraju na na Mistrzostwach Świata i Europy jak i Igrzysk Olimpijskich jak np. Szymon Ziółkowski.

Natalia Benedykcińska

Trener - Marek Walczak

 
jdoc:include type=picjdoc:include type=pic