Halowe Mistrzostwa Wielkopolski Juniorów i Juniorów Młodszych

W hali OSiR w Kaliszu zostały rozegrane Halowe Mistrzostwa Wielkopolski Juniorów i Juniorów Młodszych w Lekkiej Atletyce. Przy okazji tej imprezy został rozegrany mityng lekkoatletyczny dla zawodniczek i zawodników z innych kategorii wiekowych. Na starcie stanęło prawie 400 lekkoatletów z kilkudziesięciu wielkopolskich klubów. Obok znajduje się komunikat z zawodów: KOMUNIKAT MISTRZOSTW Zdjęcia z zawodów w linku: Fotki z Mistrzostw

W niektórych konkurencjach zawody stały na bardzo wysokim poziomie, a zawodniczki i zawodnicy uzyskiwali rezultaty plasujące ich w czołówce ogólnopolskich list rankingowych. Z pewnością taką konkurencją był skok wzwyż juniorek młodszych, gdzie aż 4 zawodniczki uzyskały rezultaty 1,60 m. i lepsze. Zwyciężyła Zuzanna Kubiak z Orkana Środa Wlkp. ze znakomitym wynikiem 1,70 m. Drugie miejsce zajęła Julka Dutkiewicz ze Stali Ostrów - 1,65 m., a na trzeciej pozycji uplasowała się Zyta Wesołowska z Juvenii Puszczykowo - 1,60 m. Bardzo dobrze spisała się również Marcelina Winkowska z Juvenii Puszczykowo zwyciężczyni biegów na 60 m. - 7,90 s. oraz 60 m. przez płotki 8,92 s. Podwójnym zwycięzcom okazał się również Wiktor Machiński z LUKS Orkana Września, który triumfował w skoku wzwyż 1,90 m. oraz w biegu na 60 m. przez płotki 8,41 s. Weronika Kowal z ostrowskiej Stali zwyciężyła również w dwóch konkurencjach: w biegu na 60 m. przez płotki juniorek - 9,57 s. oraz w biegu na 300 m. - 45,61 s. Z dobrym rezultatem 5,58 m. zwyciężyła konkurs skoku w dal juniorek młodszych - Anna Nadolna z Achillesa Leszno. Po raz drugi w historii kaliskiej hali w biegu na 300 m. została pokonana granica 40 s. - uczynił to Mateusz Siuda z LKS OSiR Pleszew - 39,98 s. Znajdująca się w bardzo dobrej formie - Kinga Grabowska z UKS 12 Kalisz zdecydowanie zwyciężyła w biegu na 600 m. - 1.45,33 s. Dobrze zaprezentował się zwycięzca skoku w dal juniorów młodszych - Mikołaj Kasprzak z Orkana Środa Wlkp. - 6,56 m. Z tego samego klubu zwyciężczyni skoku wzwyż - Joanna Stanisławska uzyskała - 1,70 m.

Zawodniczki i zawodnicy ostrowskiej Stali zdobyli 9 medali. Oprócz wspomnianych już Julki Dutkiewicz i Weroniki Kowal świetnie spisała się "srebrna" Ania Andrzejewicz. Stawała ona aż trzykrotnie na drugim stopniu podium za drugie miejsca w biegu na 60 m. przez płotki - 9,99 s. (życiówka poprawiona prawie o sekundę), biegu na 600 m. oraz w skoku wzwyż. Drugie miejsce wśród juniorek zajęła w skoku w dal - Ksenia Reyer - 4,79 m. Na trzecich miejscach uplasowali się w biegach na 300 m. - Romana Dopierała - 47,63 s. oraz Tomasz Jankowski 41,61 s.

Jak wspomniałem, oprócz zawodów mistrzowskich odbył się również mityng lekkoatletyczny w którym wystartowało kilkoro naszych reprezentantów. Ewa Rosiak zwyciężyła w biegu na 60 m. z rekordem życiowym 7,92 s. oraz w skoku w dal - 5,61 m. Świetnie spisała się również młodziczka - Natalia Benedykcińska plasując w obu tych konkurencjach na drugich pozycjach - w biegu na 60 m. - 8,31 s. oraz w skoku w dal - 5,31 m. Inna ostrowska młodziczka - Olga Kalina uzyskała bardzo dobry rezultat w biegu na 60 m. - 8,41 s. (IV m. w kat. open). Wyróżnić należy również młodzika - Szymona Białego, który zwyciężył w konkursie skoku wzwyż z rekordem życiowym - 1,60 m. Pozostali reprezentanci Stalówki spisali się na miarę oczekiwać, a debiuty Alessi Gniazdowskiej, Julii Szczepanek i Jakuba Grycmana można uznać za więcej niż udane.