Halowe Mistrzostwa Wielkopolski Młodzików

Po mistrzostwach juniorów i juniorów młodszych - w kaliskiej hali OSRiR odbyły się Halowe Mistrzostwa Wielkopolski Młodzików oraz towarzyszący tej imprezie mityng la. Impreza trwała ponad 8 godzin, a na starcie stanęło ponad 300 uczestników. WYNIKI zawodów w linku: WYNIKI Zdjęcia z zawodów pod linkiem: FOTKI z MISTRZOSTW

W niektórych konkurencjach startowało po kilkudziesięciu uczestników (np. 60 m. dziewcząt - 8 serii biegów). Podobnie jak jak w poprzednim tygodniu w wielu konkurencjach zawodniczki i zawodnicy uzyskiwali bardzo dobre rezultaty - Paulina Guzowska z Orkana Września przebiegła 60 m. w czasie 8,04 s. warto jednak dodać, iż w tej konkurencji dobrze spisały się też kolejne zawodniczki: Sara Neumann z Orkana Środa Wlkp - 8,21 s. oraz ostrowianka - Natalia Benedykcińska - 8,26 s. Natalia zresztą świetnie spisała się w skoku w dal bezapelacyjnie zwyciężając z rezultatem 5,26 m. Natomiast Sara Neumann nie miała sobie równych rywalek w biegu na 300 m. - 45,78 s. Wśród młodzików bardzo dobry rezultat osiągnął Wiktor Wachowski z UKS 12 Kalisz zwyciężając w biegu na 1000 m. z rezultatem 2.54,52 s. Dobre wyniki padły łupem płotkarzy na 60 m. - zwycięzca tej konkurencji - Jakub Kalinowski z UKS Skoczek Władysławów uzyskał - 8,88 s., a srebrny medalista - 8,96 s. Zwycięzca biegu na 60 m. (płaskie) - Artur Szymkowiak z Juvenii Puszczykowo pokonał ten dystans w czasie 7,58 s. W skoku w dal zwyciężył Emanuel Kuś z Oś. AZS Poznań z wynikiem 5,90 m.

Gwiazdą mityngu była z pewnością Ewa Rosiak ze Stali Ostrów, która zwyciężyła w biegu na 60 m. z rekordem życiowym - 7,89 s. oraz w skoku w dal - 5,87 m. W biegu na 60 m. drugie miejsce zajęła Agnieszka Jeziorna z Orkana Ostrzeszów - 7,99 s. Bardzo dobre rezultaty osiągnęły skoczkinie wzwyż - zwyciężczyni - Patrycja Skoczylas z UKS 12 Kalisz uzyskała 1,65  m. Tę sama wysokość zaliczyła, jednak w trzeciej próbie Marika Ratajczak z Orkana Września. Niestety, Marika podczas kolejnego skoku doznała dość groźnie wyglądającej kontuzji i musiała skorzystać z pomocy medycznej. Dobrze w zawodach spisały się płotkarki - w kategorii juniorek zwyciężyła Weronika Kowal - Stal Ostrów - 9,61 s. przed Anią Andrzejewicz z tego samego klubu - 9,90 s. (rekord życiowy). Wśród juniorek młodszych najlepszy rezultat osiągnęła - Anna Kulpińska ze Środy Wielkopolskiej - 9,38 s. Wśród mężczyzn bieg na 300 m. zwyciężył z dobrym rezultatem - 40,98 s. - Oskar Pasternak z UKS 12 Kalisz. Najlepszym sprinterem mityngu okazał się Kacper Dziechciarow AZS AWF Wrocław - 7,10 s. (60 m.). Zwycięzca biegu na 60 m. przez płotki - Mateusz Karliński z UKS Przełaj Żerków uzyskał 8,47 s. W skokach tryumfowali: Bartosz Gąbka z Maratonu Turek - 6,54 m w skoku w dal i Jan Sibilski - z UKS Sprint Przeźmierowo - 1,80 m. w skoku wzwyż

Ostrowscy młodzicy zdobyli 4 medale: złote stały się udziałem Natalia Benedykcińskiej w skoku w dal - 5,26 m. oraz Szymona Białego w skoku wzwyż - 1,55 m. Brązowe krążki wywalczyli: Natalia Benedykcińska w biegu na 60 m. oraz Jakub Grycman  w skoku w dal - 5.54 m. Bardzo dobry występ zanotowała Olga Kalina zajmując IV m. w biegu na 60 m.z wynikiem 8,45 s. Ta sama zawodniczka w skoku w dal zajęła VII m. z wynikiem 4,43 m. Na VI m. w skoku w dal uplasowała Julia Grzegorowska - 4,44 m. Tutaj warto również podkreślić bardzo dobrą postawę Zuzi Urban - zaledwie 12-letniej zawodniczki, która pobiła życiówki w skoku w dal - 4,31 m. oraz w biegu na 60 m. - 9,27 s. Tak samo "życiówki" poprawił rówieśnik Zuzi - Damian Drozdowski, który przebiegł 60 m. w czasie 9,01 s. oraz 300 m. w czasie 49,91 s. Cieszy rezultat 8,69 s. - Laury Mazur w biegu na 60 m. Zawodniczka ta czyni również spore postępy.