Znakomity rezultat w skoku wzwyż Julki Dutkiewicz na rozpoczęcie sezonu - 1,70 m. i to ze skróconego rozbiegu

Lekkoatleci ostrowskiej Stali zainaugurowali letni sezon mityngiem Otwarcia Sezonu w Poznaniu. W zawodach udział wzięło ponad 400 zawodniczek i zawodników z kilkunastu klubów - głównie z Wielkopolski. Rewelacyjnie spisała się Julka Dutkiewicz zajmując I miejsce w skoku wzwyż wynikiem 1,70 m. Rezultat ten jest dla mnie sporym zaskoczeniem zważywszy szczególnie na fakt wykonywania rozbiegu z zaledwie 5 kroków... Dobrze spisał się również, w tej samej konkurencji, ale wśród chłopców - Miłosz Sroczyński, który zajął III miejsce z rezultatem 1,80 m. Zwycięstwo w biegu na 100 m. przez płotki odniosła Ania Andrzejewicz z rekordem życiowym - 17,35 s. Dobrze spisały się skoczkinie w dal: Natalia Benedykcińska zajęła II m. z wynikiem 4,95 m. skacząc ze skróconego rozbiegu. Na trzecim miejscu uplasowała się Romana Dopierała - 4,91 m., a tuż za nią na IV pozycji konkurs zakończyła Alessia Gniazdowska - 4,84 m. Ponadto - VI miejsce zajęła Julia Grzegorowska - 4,53 m., VIII m. - Olga Kalina - 4,45 m., a na X miejscu uplasowała się zaledwie dwunastoletnia - Zuzia Urban - 4,26 m. Bardzo dobry występ zanotował debiutant w naszej ekipie - Dawid Borowski, który w biegu na 600 m. w swojej serii zajął II miejsce, a ogólnie w zawodach VIII m. z rezultatem - 1.33,50 s.

Najwięcej zawodniczek i zawodników wystartowało w biegach na 100 i 300 m. W konkurencjach tych ujrzeliśmy na starcie po kilkudziesięciu zawodników. Również ostrowscy lekkoatleci wystąpili na tych dystansach. W biegu na 100 m. dziewcząt bardzo dobrze spisała się Olga Kalina zajmując III miejsce wśród młodziczek z wynikiem - 13,61 s. (X miejsce OPEN na 25 startujących zawodniczek). Dobrze spisały się również wśród młodziczek - Hanna Grzelak - V m. z wynikiem 14,19 s. oraz Laura Mazur - VI m. z wynikiem - 14,23 s. W tej samej konkurencji, ale wśród mężczyzn, XI miejsce wśród juniorów młodszych (21. miejsce Open) zajął Tomasz Jankowski z wynikiem 12,16 s.

W biegu na 300 m. wystartowały aż 53 zawodniczki. Najlepszy rezultat z zawodniczek Stali uzyskała Julia Szczepanek, która uplasowała się na XXI miejscu (Open) z wynikiem 46,27 s. Tuż za nią linię mety przekroczyła Romana Dopierała - 46,35 s., Antonina Zjawiony - 46,39 s. oraz Ksenia Reyer - 46,94 s. Dobrze pobiegła ten dystans również Alessia Gniazdowska - 48,31 s. W kategorii chłopców Tomasz Jankowski zajął XXV miejsce - 37,42 s. Bardzo dobry, jak na swój wiek, występ zanotował Damian Drozdowski uzyskując rezultat 46,58 s. Jak na dwunastolatka jest to bardzo dobry rezultat.