Kolejne starty ostrowskich lekkoatletów

Sezon lekkoatletyczny rozpoczyna się - po zawodach Otwarcia Sezonu w Poznaniu nasi lekkoatleci dwukrotnie startowali we Wrocławiu - najpierw w mityngu ogólnopolskim, a tydzień później we Wrocławskiej Olimpiadzie Młodzieży. W mityngu najlepiej spisała się Julka Dutkiewicz, która zajęła w skoku wzwyż III m. z rezultatem 1,70 m. Jest to w tej chwili najlepszy w Polsce wynik w kategorii juniorek młodszych. Dobrze spisała się Ewa Rosiak zwyciężając w konkursie skoku w dal z wynikiem 5,81 m. W tej samej konkurencji, ale wśród młodziczek Natalia Benedykcińska zajęła II m. z rezultatem - 4,81 m. Dobrze spisała się również Dorota Stasiak zajmując w biegu na 400 m. IV m. z wynikiem 62,29 s. Miłą niespodziankę sprawiła Olga Kalina zajmując wśród młodziczek I miejsce w biegu na 100 m. z nowym rekordem życiowym - 13,40 s. W skoku w dal Alessia Gniazdowska uplasowała się na V m. z wynikiem 4,88 m., a tuż za nią na VI pozycji konkurs ukończyła Romana Dopierała - 4,78 m.

We Wrocławskiej Olimpiadzie Młodzieży uczestniczyło ponad 800  zawodniczek i zawodników z całego kraju. W niektórych konkurencjach organizatorzy przeprowadzali dwa konkursy: w kategorii OPEN oraz w kategoriach młodszych. Złoty medal wśród młodziczek zdobyła w skoku w dal - Natalia Benedykcińska - 4,82 m., a na IV pozycji w tej konkurencji uplasowała się Julia Grzegorowska - 4,49 m. Natalia Benedykcińska ponadto zajęła II m. wśród młodziczek w biegu na 100 m. - 13,21 s. W biegu na 600 m. rocznika 2003 zwyciężył Damian Drozdowski - 1.46,92 s. W tej samej konkurencji, ale w kategorii wiekowej 2004 - II miejsce zajął Wojciech Szymkowiak - 2.01,31 s. Na wyróżnienie zasługują również rezultaty innych zawodniczek i zawodników z Ostrowa: Julia Szczepanek uplasowała się na VII miejscu w biegu na 400 m. - 64,15 s. Na tej samej pozycji konkurs skoku w dal ukończyła Romana Dopierała - 4,87 m. Swoje rekordy życiowe ponadto poprawili - Tomasz Jankowski w biegu na 400 m. - 53,77 s. oraz Dawid Borowski w biegu na 800 m. - 2.07,38 s.

Komentarz: Jestem zadowolony z pierwszych startów ostrowskich lekkoatletów. W tym roku nieco przedłużyliśmy sezon przygotowawczy, aby szczyt formy nie przyszedł zbyt szybko, a mimo to część naszych podopiecznych poprawiła swoje życiówki. Gwiazdą numer jeden w naszym zespole jest oczywiście Julka Dutkiewicz, która już dwukrotnie i to ze skróconego rozbiegu uzyskała w skoku wzwyż rezultat 1,70 m. Jeśli nieco poprawi technikę i upora się z dolegliwościami - jeszcze w tym miesiącu może poprawić rekord Ostrowa wynoszący 1,72 m. Cieszą mnie wyniki naszych najmłodszych zawodniczek i zawodników: Olgi Kaliny, Julki Grzegorowskiej, Damiana Drozdowskiego, Laury Mazur czy też Zuzi Urban. Spore postępy poczynili również trenujący zaledwie od kilku miesięcy w sekcji nieco starsi zawodnicy - Julia Szczepanek, Alessia Gniazdowska, Romana Dopierała czy też Dawid Borowski. Szkoda, iż chwilowo wyłączona jest ze startów czołowa zawodniczka sekcji - Weronika Kowal, która doznała urazu stopy i wznowi treningi w najbliższym czasie