Osiem medali i siedemnaście miejsc finałowych ostrowskich lekkoatletów w Mistrzostwach Wielkopolski Juniorów i Juniorów Mlodszych

W Mistrzostwach Wielkopolski Juniorów i Juniorów Młodszych lekkoatletki i lekkoatleci Stali zdobyli 8 medali w tym trzy złote, jeden srebrny i cztery brązowe. Ponownie najlepszą zawodniczką w ekipie Stalówki była Julka Dutkiewicz, która zwyciężyła w konkursie skoku wzwyż z wynikiem 1,70 m. Dwukrotnie minimalnie strąciła poprzeczkę zawieszoną na wysokości 1,73 m. (atak na rekord Ostrowa). Pozostałe złote medale były udziałem sztafet 4x100 i 4x400 m. juniorek. Sprinterska sztafeta juniorek w składzie Andrzejewicz, Reyer, Stasiak i Gniazdowska zwyciężyła w czasie 53,97 s. Miała ona dość dramatyczny przebieg - po pierwszych dwóch udanych zmianach, na trzeciej - Dorota Stasiak - aby przekazać pałeczkę wykonała kaskaderski skok w czasie którego - jakimś cudem - Alessia Gniazdowska przejęła pałeczkę i pobiegła do mety. Tymczasem Dorotka wykonała pół salta w powietrzu i upadła na bieżnię wykonując jeszcze na niej przedziwne ewolucje. Ale opłaciło się... tym sposobem dziewczyny wywalczyły złoty medal! Sztafeta 4x400 m. juniorek w składzie Zjawiony, Reyer, Stasiak i Gniazdowska zwyciężyły i zostały mistrzyniami Wielkopolski w czasie 4.23,43 s.

Srebrny medal w skoku wzwyż wywalczył Miłosz Sroczyński. Pokonał on wysokość 1,80 m. Brązowe medale zdobyli dla Stalówki: Ania Andrzejewicz w biegu na 100 m. przez płotki - 17,21 s., Romana Dopierała w skoku w dal juniorek młodszych - 4,69 m. oraz dwukrotnie Dorota Stasiak - w biegach na 200 i 400 m. wśród juniorek. Na krótszym dystansie uzyskała 27,88 s., a na dwukrotnie dłuższym - 62,68 s.

Poza medalami reprezentanci Stali zajęli jeszcze 9 miejsc w finałowych ósemkach. Czwarte pozycje stały się udziałem Kseni Reyer w skoku w dal - 4,79 m. (juniorki) oraz sztafety 4x100 m. chłopców w składzie: Tomasz Jankowski, Piotr Płonka, Dawid Borowski i Przemysław Rychter. Piąte miejsca zajęli: Julia Szczepanek w biegu na 400 m. - 62,87 s. oraz Ania Andrzejewicz w biegu na 200 m. - 28,54 s.  Szóste miejsce wśród juniorek zajęła Alessia Gniazdowska w skoku w dal - 4,62 m. Ta sama zawodniczka awansowała do finału biegu na 100 m. w którym zajęła VII miejsce z wynikiem 14,04 s. Również na siódmej pozycji ukończyła bieg na 200 m. Tosia Zjawiony - 28,91 s. Ósme pozycje zajęli: Romana Dopierała w biegu na 400 m. - 64,65 s. oraz Tomasz Jankowski w biegu na 200 m. - 23,66 s. Zdjęcia z I dnia imprezy: Zdjęcia I oraz zdjęcia z II dnia: Zdjęcia II