Podsumowanie CZWARTKÓW LEKKOATLETYCZNYCH edycji 2014-2015 r.

Zakończyła się kolejna edycja Czwartków Lekkoatletycznych sezonu 2014-2015 których organizatorem był KS Stal w Ostrowie Wlkp. Na stadionie Stali przeprowadzono 6 imprez z tego cyklu (3 jesienią i 3 wiosną). W zawodach ogółem wzięło udział ponad 250 dziewcząt i chłopców z miasta i powiatu ostrowskiego, a także liczna grupa z Rawicza oraz kilkuosobowe ekipy z Kobierna, Ostrzeszowa i Mikstatu. W ostatnim finałowym Czwartku Lekkoatletycznym wzięło udział ponad 120 dziewcząt i chłopców. Uczestnicy rywalizowali w biegach na 60 m., 300 m. 600 m. (dziewczęta), 1000 m. (chłopcy), w skoku w dal i wzwyż oraz w rzucie piłeczką palantową. Spośród 6 rozegranych rund tej edycji - pięć najlepszych startów danego zawodnika zaliczane było do punktacji indywidualnej. Punkty przydzielane były uczestnikom według wartości wyników w poszczególnych grupach wiekowych. Komunikat końcowy: KOMUNIKAT Czwartków oraz zdjęcia z imprezy i dekoracji uczestników: FOTKI

Najwięcej punktów zgromadziła Zuzanna Garbatowska z Kobierna - 1091 (grupa najmłodszych dziewczynek). Największą ilość punktów wśród chłopców zgromadził Damian Drozdowski SP Sióstr Salezj. Ostrów - 833 (grupa chłopców - 2003 r.).

W kategorii dziewcząt 2002 r. zwyciężyła Vanessa Miszkiewicz - Rawicz - 1060 p

W kategorii dziewcząt 2003 r. zwyciężyła Zuzia Urban - SP 6 Ostrów Wlkp - 933 p.

W kategorii dziewcząt najmłodszych - Zuzanna Garbatowska - SP Kobierno - 1091 p.

W kategorii chłopców 2002 r. zwyciężył Jakub Mąka - SP Przygodzice - 669 p.

W kategorii chłopców 2003 r. zwyciężył Damian Drozdowski - SP Sióstr Salezj. Ostrów - 8,33 p.

W kategorii najmłodszych chłopców zwyciężył Jakub Robotnikowski - SP Ołobok - 662 p.

 

Cały cykl tej imprezy, a w szczególności Czwartek Finałowy miały uroczysty charakter z pełnym ceremoniałem. Wszyscy uczestnicy zawodów otrzymali słodycze lub upominki. Najlepsze "szóstki" w każdej kategorii (6 kategorii) otrzymały upominki, medale i okazale puchary. Również upominki i statuetki zostały rozdane wśród najmłodszych uczestników tej świetnej zabawy. Uroczysta oprawa imprezy mogła dojść do skutku dzięki sponsorom, którymi w tej edycji byli: Urząd Miasta w Ostrowie Wlkp., Firma GAZ-SYSTEM, Urząd Marszałkowski w Poznaniu, Firma AVON pani Małgorzaty Bogaczyk, Księgarnia Językowa "POLANGLO" przy ul. Gimnazjalnej w Ostrowie, Ośrodek Szkolenia Kierowców pana Sławomira Mądrzaka, Gazeta Ostrowska, PHU MOZZI SERWIS pana Marcina Grzegorowskiego, Firma EDK - usługi konsultingowo-księgowe - Rynek Ostrów Wlkp.

Komentarz: Za nami kolejne Czwartki Lekkoatletyczne. Jak zwykle uczestnicy dopisali, wyłowiliśmy kilka talentów lekkoatletycznych, a przede wszystkim fajnie bawiliśmy sie wraz z uczestnikami tych zawodów. Obserwowaliśmy nie tylko biegające, skaczące i rzucające dzieci, ale również ich rodziców i opiekunów. Oni czasem podczas tych zawodów przemierzali wielokrotnie dystanse zmagań swoich podopiecznych pomagając im, wspierając ich i dopingując. Cały czas powtarzam - Ta IMPREZA jest przede wszystkim świetną zabawą, a dopiero potem spełnia inne cele (promocyjne, naboru do sekcji itd.) Obecnie najliczniejsza grupę stanowią najmłodsze dzieci wśród których często spotykamy przedszkolaków. Najmłodszym uczestnikiem był Krzysztof Olszak - zaledwie 3 letni chłopiec. Zawsze chciałoby się więcej uczestniczących w tej imprezie dzieci. Podkreślamy co roku, iż w zawodach uczestniczy sporo dzieci z powiatu ostrowskiego, a nawet z Kobierna i Rawicza - dla nauczycieli nie jest problemem przywiezienie swoich wychowanków. Niestety, dla większości nauczycieli z miasta Ostrowa stanowi to problem i tylko nieliczni przyprowadzają swoich podopiecznych na stadion Stali i współuczestniczą w imprezie. Oczywiście najliczniejszą ekipę stanowią uczniowie SP nr 5 w Ostrowie Wlkp.

Na koniec dodam tylko - nasz medalistki MISTRZOSTW POLSKI - Julka Dutkiewicz i Weronika Kowal również rozpoczynały swoją przygodę ze sportem od Czwartków Lekkoatletycznych

 
jdoc:include type=picjdoc:include type=pic