REKORD OSTROWA W SKOKU WZWYŻ!!! JULKA DUTKIEWICZ SKOCZYŁA W ŻERKOWIE 1,73 m.

W doskonałej formie znajduje się zawodniczka Stali Ostrów Wlkp. - Julka Dutkiewicz. Podczas mityngu okręgowego w Żerkowie zwyciężyła w konkursie skoku wzwyż z rezultatem 1,73 m. Jest to nowy rekord Ostrowa Wielkopolskiego w tej konkurencji - GRATULACJE. Wynikiem tym plasuje się na I miejscu wśród juniorek młodszych, które wystartują w mistrzostwach kraju. Julka w poprzednich trzech imprezach lekkoatletycznych, w tym Mistrzostwach Wielkopolski, zaliczała po 1,70 m. skacząc jednak ze skróconego rozbiegu. Za kilka dni wystąpi w prestiżowym mityngu międzynarodowym "Nadziei Olimpijskich" w Bielsku-Białej.

Podczas zawodów dobrze spisała się Ewa Rosiak zwyciężając w biegu na 100 m. oraz w skoku w dal. W biegu sprinterskim uzyskała bardzo dobry wynik - 12,26 s. W skoku w dal na skutek problemów technicznych zaliczyła tylko 5,59 m. Olbrzymią niespodziankę sprawiła Olga Kalina zajmując w biegu na 100 m. w kategorii OPEN - II miejsce z nową "życiówką" 13,08 s. Oczywiście był to najlepszy wynik w kategorii młodziczek. Wracając jednak do skoku w dal - w Żerkowie ostrowskie zawodniczki zdominowały tę konkurencję - oprócz Ewy Rosiak wystąpiło jeszcze 7 zawodniczek Stali: Natalia Benedykcińska zajęła II m. z wynikiem 5,25 m., Alessia Gniazdowska uplasowała się na IV miejscu - 4,92 m., Ksenia Reyer była V - 4,88 m., Romana Dopierała zajęła VI m. - 4,75 m., Olga Kalina zajęła VII m. - 4,70 m. oraz Julia Grzegorowska i Zuzia Urban skacząc na odległość 4,30 m. zajęły odpowiednio IX i X miejsce. Dobrze zaprezentowały się również zawodniczki Stalówki w biegu na 400 m. - zwyciężyła Dorota Stasiak z wynikiem 61,22 s. Trzecie miejsce w tej konkurencji zajęła Julia Szczepanek - 63,43 s. a na IV pozycji uplasowała się Tosia Zjawiony - 64,53 s. W biegu na 200 m., po dość długiej przerwie spowodowanej kontuzją, wystąpiła Weronika Kowal. Zajęła ona II miejsce z wynikiem 28,08 s. W tej samej konkurencji IV m. zajęła Romana Dopierała - 28,58 s. W biegu na 100 m. przez płotki Anna Andrzejewicz uplasowała się na II miejscu z wynikiem 17,45 s. W zawodach wystąpili z powodzeniem - bijąc rekordy życiowe - nasi najmłodsi adepci lekkiej atletyki: wspomniane już Olga Kalina i Zuzia Urban oraz Damian Drozdowski, który w biegu na 400 m. uzyskał dobry czas 67,30 s. Dobrze także zaprezentowała się Hania Grzelak w biegu na 100 m. pierwszy raz w życiu "przełamując" 14 s. - jej wynik to 13,93 s.  Zdjęcia z zawodów: Fotki z Żerkowa

 

Komentarz:

Znaczna część naszych zawodniczek i zawodników dobrze przepracowali sezon przygotowawczy. Teraz następuje czas "odpuszczenia" w treningach i zbliżania się do rekordowych osiągnięć. Zaczynają już pojawiać się dobre rezultaty, rekordy życiowe i... rekord Ostrowa w skoku wzwyż Julki Dutkiewicz. Myślę, że już nastaje czas uzyskiwania bardzo dobrych rezultatów. W Żerkowie większość naszych lekkoatletek spisał się bardzo dobrze, a okrasą był oczywiście rezultat 1,73 m. w skoku wzwyż Julki Dutkiewicz. Aby kandydować do reprezentacji Polski udającej się w końcu lipca na Europejską Olimpiadę Młodzieży trzeba skoczyć minimum 1,76 m. By wywalczyć udział w Mistrzostwach Świata Juniorów Młodszych, które odbędą się w lipcu w Kolumbii trzeba skoczyć 1,78 m. Za kilka dni Julka podejmie próbę poprawienia życiówki i... ale spokojnie - nic na siłę... Ona ma jeszcze czas - w tym sezonie celem głównym jest poprawa techniki skoku, motoryki, a przede wszystkim wzmocnienie mięśni odpowiedzialnych za dotychczasowe problemy zdrowotne. Celem sportowym - medal mistrzostw Polski juniorów młodszych. Cieszą mnie również rezultaty pozostałych zawodniczek naszego klubu. Możliwy jest do pobicia rekord Ostrowa w biegu na 100 m. przez Ewę Rosiak. Zaskoczyła mnie swoim świetnym rezultatem na 100 m. - Olga Kalina. Wynik 13,08 s. plasuje ją w czołówce wojewódzkiej młodziczek, a Wielkopolska jest najmocniejszym w kraju województwem w sprintach. Na koniec kilka słów o Natalii Benedykcińskiej - zawodniczka ta powoli poprawia wyniki. Dotąd skakała ze skróconego rozbiegu, teraz już z pełnego. Myślę, ze jej forma będzie rosnąć, a prawdziwe apogeum jej nastąpi podczas Mistrzostw Polski Młodzików, które odbędą się dopiero jesienią.

 
jdoc:include type=picjdoc:include type=pic