Złoty medal Natalii Benedykcińskiej i "brąz" Olgi Kaliny w Wojewódzkiej Gimnazjadzie w Lekkiej Atletyce

Bardzo dobrze spisały się reprezentantki ostrowskich Gimnazjów: Natalia Benedykcińska i Olga Kalina w Finale Wojewódzkim Gimnazjady. Natalia Benedykcińska - Gimn. 2 Ostrów - wywalczyła w sposób bezapelacyjny złoty medal skacząc w dal na odległość 5,25 m. Druga w konkursie - Katarzyna Pacholec z ZS 1 Piła uzyskała 4,89 m., a na trzeciej pozycji uplasowała się Martyna Musiał z Gimn. Pniewy - 4,88 m. Olga Kalina - Gimn. Sióstr Salezjanek - świetnie pobiegła w eliminacjach uzyskując w nich drugi wynik 13,09 s. W finale uplasowała się na III miejscu z czasem nieco gorszym - 13,18 s. Zwyciężyła w tej konkurencji Magdalena Wszelaka Gimn. Nowy Folwark - 12,70 s. przed Dorotą Durską z Gimn. Gołańcz - 13,07 s. Zaledwie jednej dziesiątej sekundy zabrakło do medalu Tomkowi Jankowskiemu w biegu na 300 m. Uplasował się on na IV miejscu z wynikiem 36,98 s., będącym jego nowym rekordem życiowym

Obok znajduje się oficjalny komunikat:  KOMUNIKAT GIMNAZJADY

Obok link do zdjęć: Fotki z Gimnazjady