Natalia Benedykcińska i Julka Dutkiewicz medalistkami NADZIEI OLIMPIJSKICH - Bielsko-Biała - 2015 r.

Natalia Benedykcińska i Julka Dutkiewicz znakomicie zaprezentowały się w bardzo prestiżowych zawodach pn. Nadzieje Olimpijskie. Jest to impreza rozgrywana od wielu lat, a gospodarzami jej są naprzemiennie kraje biorące w niej udział: Polska, Słowacja, Czechy lub Węgry. Celem zawodów jest konfrontacja najlepszych młodzików i juniorów młodszych z tych państw. W tym roku organizatorem była Polska, a zawody odbyły się w Bielsku-Białej.

Natalia Benedykcińska - młodziczka - już po pierwszym skoku w konkursie skoku w dal objęła prowadzenie rezultatem - 5,33 m. W czwartej kolejce Victoria Simon z Węgier zaliczyła 5,24 m. i... niebezpiecznie zbliżyła się wynikowo do Natalii. Jednak zawodniczka Stali Ostrów odpowiedziała jej znakomitym skokiem na odległość 5,46 m. umacniającym prowadzenie. Natalia Benedykciska zwyciężył tym rezultatem i co bardzo istotne - wynik, który uzyskał jest obecnie drugim rezultatem w kraju w tej kategorii wiekowej. Drugie miejsce zajęła wspomniana Victoria Simon z Węgier - 5,24 m., a na trzeciej pozycji uplasowała się Michaela Comova ze Słowacji - 4,91 m.

W kategorii juniorek młodszych Julce Dutkiewicz przyszło zmierzyć się między innymi z jedną z najlepszych na świecie skoczkiń wzwyż w tej kategorii wiekowej - Eliską Buchlowską z Czech oraz czołowymi zawodniczkami ze Słowacji i koleżanką z Kalisza - Patrycją Skoczylas. Julka rozpoczęła udanie konkurs od wysokości 1,55 m., a następnie opuściła 1,60 m. aby w kolejnej probie zaliczyć 1,65 m. Kolejną wysokość 1,70 m. zawodniczka Stali pokonała w drugiej próbie i wraz z faworytką konkursu - Eliską Buchlowską zdecydowały o podniesieniu poprzeczki na wysokość 1,76 m. Pokonanie tej wysokości stwarzało szansę wyjazdu na Europejską Olimpiadę Młodzieży, która odbędzie się w końcu lipca na Białorusi. W drugiej próbie na tej wysokości Julce zabrakło bardzo niewiele do pokonania poprzeczki - strąciła ją piętą... (achillesową??). Jej rywalka z Czech zaliczyła tę wysokość w drugiej próbie i z rezultatem 1,76 m. zwyciężyła w konkursie. Drugie miejsce zajęła Julka Dutkiewicz - 1,70 m., a na trzeciej pozycji uplasowała się Patrycja Skoczylas z UKS 12 Kalisz z wynikiem 1,65 m. Dla zawodniczki z Kalisza był to bardzo udany konkurs - wszak pobiła rekord życiowy i stanęła na podium. Obok zdjęcia z zawodów: Fotki - Nadzieje Olimpijskie

 

a to jest Julka na podium

 
jdoc:include type=picjdoc:include type=pic