Dwa złote medale ostrowskich dziewcząt w Mistrzostwach Wielkopolski Młodzików w Lekkiej Atletyce - fantastyczny bieg sztafety4x100 m.

Natalia Benedykcińska w ostatnim czasie zdobywa same złote medale. Zwyciężyła w Wojewódzkiej Gimnazjadzie, Mityngu Nadziei Olimpijskich, a w minioną sobotę okazała się najlepszą skoczkinią w dal Mistrzostw Wielkopolski Młodzików. Zawody odbywały się w tropikalnych warunkach, a w dodatku w samym tylko skoku w dal uczestniczyło ponad 40 zawodniczek. Natalia zwyciężyła z rezultatem 5,17 m., lecz nie została zmuszona do maksymalnego wysiłku przez rywalki, które lądowały zdecydowanie bliżej, a ponadto jej najlepsze skoki były spalone. "Złoto" Benedykcińskiej był niejako zaplanowane, gdyż w tabelach wojewódzkich zdecydowanie przewodziła - natomiast niesamowitą niespodziankę sprawiły nam młode sprinterki, które po heroicznej walce zajęły I miejsce w sztafecie 4x100 m. z bardzo dobrym wynikiem 51,52 s. Cała czwórka - Julka Grzegorowska, Olga Kalina, Hania Grzelak i Natalia Benedykcińska włożyły w ten bieg maksimum wysiłku, a ponadto dobrze zmieniały pałeczkę zwyciężając z wyżej notowanymi faworytkami tego biegu - dziewczętami z Piły - 51,62 s.i Środy Wielkopolskiej - 51,76 s. W konkurencji tej udział wzięło 11 zespołów sztafetowych. Z pozostałych reprezentantów Stali w tej kategorii wiekowej możemy wyróżnić sprinterki na 100 m: Olgę Kalinę, która w finale biegu na 100 m. zajęła VI m. z wynikiem 13,60 s. oraz Hanię Grzelak, która pobiła rekord życiowy - 13,83 s.(w tej konkurencji rywalizowało 68 dziewcząt). Troszkę przełamał się Szymon Biały, który w konkursie skoku wzwyż zajął VII m. z wynikiem 1,55 m. Zdjęcia z zawodów: Fotki z Mistrzostw

Komentarz: Mistrzostwa Wielkopolski Młodzików gromadzą na starcie największa ilość uczestników ze wszystkich kategorii wiekowych. W niektórych konkurencjach rywalizuje ze sobą po 70-80 zawodniczek lub zawodników. Oczywiście ich poziom jest zróżnicowany, ale poziom dziecięcej i młodzieżowej - Wielkopolskiej lekkiej atletyki od lat jest jednym z najwyższych w kraju - w zasadzie w ogólnopolskim współzawodnictwie dzieci i młodzieży wielkopolskie i mazowieckie województwa od wielu lat dominują. Często w niektórych konkurencjach mistrzostwa naszego województwa nazywane są "małymi" mistrzostwami kraju. Natalia Benedykcińska "planowo" zwyciężyła, chociaż jej rezultat nie był "wybitny", ale zwycięzców się nie sądzi. Pisałem już wcześniej, iż znakomicie pobiegły dziewczęta w sztafecie 4x100 m. Marzyliśmy o brązowym medalu, a one zwyciężyły. Walka trwała aż do ostatniego metra biegu, kiedy to Natalia Benedykcińska mocno napierana przez zawodniczkę z Piły "rzuciła" się do przodu i już za metą boleśnie upadła. Wyglądało to dramatycznie i biegłem do niej pełen obaw co do urazu jaki mogła odnieść. Skończyło się jednak chyba tylko na potłuczeniach i zawodniczka Stali może spokojnie dalej trenować.