Świetny występ najmłodszych lekkoatletów w Finale Wojewódzkim Czwartków - 7 medali!!!

Świetnie spisali się najmłodsi reprezentanci Ostrowa Wielkopolskiego w Finale Wojewódzkim Czwartków Lekkoatletycznych zdobywając 7 medali (4 złote i 3 srebrne). Zawody te były ukoronowaniem całego cyklu Czwartków Lekkoatletycznych, które rozgrywane były na stadionie Stali w dwóch sesjach - jesiennej i wiosennej. Reprezentacja złożona z jedenaściorga najlepszych dziewcząt i chłopców wystąpiła na stadionie Olimpia w Poznaniu rywalizując ze swoimi rówieśnikami z całej Wielkopolski. Pierwszy złoty medal dla ostrowskiej ekipy zdobyła Kasia Janowicz - SP Raszków rzucając piłeczką palantową na odległość 48,20 m. Kolejne "złoto" stało się udziałem Huberta Paluszczaka - SP Ociąż, który znakomicie pobiegł na 60 m. - zarówno w eliminacjach, jak i w finale - zwyciężając z doskonałym czasem - 7,97 s. (grupa chłopców z klas VI). Zwycięstwa odnieśli również nasi 300-metrowcy: Damian Drozdowski i Wojciech Szymoniak. Damian Drozdowski - SP Sióstr Salezj. Ostrów - w kategorii klas piątych - pokonał zdecydowanie swoich rywali z rekordem życiowym - 46,30 s. Również zdecydowane zwycięstwo w biegu na tym samym dystansie odniósł Wojtek Szymoniak - SP 13 Ostrów - grupa klas czwartych - uzyskując 48,11 s.

Srebrne medale zdobyli: Zuzia Urban, Marta Żyłka i Nikodem Suski. Zuzia Urban - SP 6 Ostrów zajęła II miejsce w skoku w dal rezultatem 4,22 m. Tę samą pozycję wywalczyła Marta Żyłka - SP 5 Ostrów, która pokonała poprzeczkę zawieszoną na wysokości 1,30 m. Nikodem Suski SP 5 Ostrów Wlkp. uplasował się na II miejscu w finale biegu na 60 m. (kat. klas piątych) z wynikiem 8,86 s.

Zaledwie kilka setnych sekundy zabrakło Marcie Kołodziej do zdobycia brązowego medalu w biegu na 60 m. Uplasowała się na IV miejscu z wynikiem 9,16 s. Pozostałymi uczestnikami ostrowskiego zespołu byli: Marek Tobiasz SP 5 Ostrów, który wystartował w biegu na 300 m., Jakub Mąka - SP Przygodzice - bieg na 60 m. oraz z tej samej szkoły Dawid Kierekampt - bieg na 300 . Miejsca tej trójki na chwilę obecną jeszcze nie są znane.

Komentarz: Po raz kolejny reprezentacja uczestników ostrowskich Czwartków świetnie zaprezentowała się w Finale Wojewódzkim. W tym roku do Poznania pojechało jedenaścioro dziewcząt i chłopców, a zdobyli aż 7 medali - fantastyczna skuteczność! Jest to potwierdzenie wysokiego poziomu ostrowskiej imprezy i z pewnością motywuje samych uczestników tej imprezy, jak i ich kolegów do uczestnictwa w kolejnych edycjach ostrowskich Czwartków.  Zdjęcia z zawodów: Fotki Finał Wojewódzki