Ewa Rosiak medalistką Mistrzostw Polski Seniorów w Lekkiej Atletyce!!! Brązowy medal z rekordem Ostrowa - 6,20 m.

Ewa Rosiak zdobyła brązowy medal podczas Mistrzostw Polski Seniorów w skoku w dal rozegranych w Krakowie. Skoczyła na odległość 6,20 m. będącą nowym rekordem Ostrowa Wielkopolskiego. Zawodniczka ostrowskiej Stali swoim występem sprawiła wielką niespodziankę, gdyż do mistrzostw zakwalifikowała się z trzynastym wynikiem - 6,04 m. i trudno było założyć włączenie się jej do rywalizacji o medale. Ewa już w pierwszym skoku uzyskała 6,20 m. i to przy przeciwnym wietrze. Wydawało się, iż rezultat ten może jeszcze poprawić trafiając na korzystny wiatr i dokonując pewnych korekt w technice. Niestety, podczas drugiego skoku lekko skręciła kostkę i mimo zabiegów terapeutycznych nie była wstanie w pełni zaprezentować swoich możliwości w dalszej części konkursu. Jednak po trzech kolejkach skoków znajdowała się na III miejscu i do serii finałowej (dalsze trzy skoki) przystąpiła z pozycji "medalowej". Na prowadzenie wyszła wielokrotna reprezentantka kraju - faworytka konkursu - Teresa Dobija z AZS Łódź z wynikiem 6,43 m. Wyprzedziła ona w piątej kolejce Karolinę Zawiłę z AZS AWF Kraków, która legitymizowała się wynikiem 6,37 m. Do Ewy Rosiak niebezpiecznie zbliżyły się Karolina Tymińska z SKLA Sopot - 6,18 m oraz Anna Kiljan ze Skry Warszawa 6,13 m. Mimo problemów zdrowotnych Ewa w piątej kolejce uzyskała 6,07 m. i cały czas plasowała sie na "medalowej" pozycji. Ostatnia - szósta kolejka - była niezwykle nerwowa - medal był na wyciągnięcie ręki, a jednak aż 5 zawodniczek znajdujących się na kolejnych miejscach za Ewą miało szansę ją "przeskoczyć". Na szczęście lądowały bliżej i nasza zawodniczka przystępując do ostatniego skoku miała zapewniony medal. W tej ostatniej próbie chciała jeszcze zawalczyć o poprawienie rezultatu, jednak ból nogi uniemożliwił jej wykonanie udanego skoku. Ale stało się jasne - EWA ROSIAK - mieszkanka Odolanowa, reprezentantka Stali Ostrów Wlkp. wywalczyła brązowy medal Mistrzostw Polski Seniorów.

Ewa Rosiak wystąpiła również w biegu na 100 m. i to ze wspaniałym skutkiem zajmując XI miejsce z nowym rekordem Ostrowa Wlkp. - 11,95 s. W tej konkurencji wystąpiło 27 zawodniczek.

Komentarz trenera Marka Walczaka

Jestem super zadowolony z postawy Ewy. Pokazała prawdziwy charakter, pokazała  że jest "walczakiem" (hahaha). Prawdziwym mistrzostwem jest pobijanie rekordów życiowych podczas najważniejszych imprez. Oczywiście, aby tak się stało musi być spełnionych kilka warunków - najważniejszymi z nich są: dobre przygotowanie i "trafienie" z formą, ambicja zawodnika czyli wola zwycięstwa oraz warunki w jakich się startuje (głównie pogoda). Tej zimy zastosowaliśmy nowe metody treningu, sięgnęliśmy do ukrytych rezerw organizmu. Pierwsze efekty były juz zauważalne podczas Halowych Mistrzostw Polski. Teraz Ewa pokonała granicę 12 sekund w biegu na 100 m. oraz ustanowiła rekord Ostrowa w skoku w dal. Oba te wyniki zostały uzyskane przy przeciwnym wietrze. Statystyki wskazują, iż optymalnym wiekiem uzyskiwania najlepszych rezultatów w skoku w dal dla kobiet jest wiek 25-27 lat. Zatem prawdziwa kariera stoi otworem przed Ewą - oczywiście jeśli będzie chciała dalej uprawiać sport i otrzyma wsparcie finansowe pozwalające jej na realizowanie swojej pasji. Myślę, iż mieszkańcy Ostrowa Wlkp. i Odolanowa mogą być dumni z takiej zawodniczki.

Zdjęcia z mistrzostw pod linkiem: Zdjęcia z MPS FILM z z MPS pod linkiem: FILM MPS EWA

 
jdoc:include type=picjdoc:include type=pic