Kolejna Edycja Czwartków Lekkoatletycznych rozpoczęta - prawie 120 uczestników imprezy

W czwartek 10 września na stadionie ostrowskiej Stali odbyła się I kolejka Czwartków Lekkoatletycznych edycji 2015-2016 r. W zawodach uczestniczyło prawie 120 dziewcząt i chłopców z miasta i powiatu ostrowskiego oraz goście z Rawicza. W tym roku została troszkę zmieniona formuła rozgrywania tej imprezy. Każdy uczestnik podczas każdej kolejki tej imprezy może startować w trzech konkurencjach (jednej biegowej i dwóch technicznych lub jednej technicznej i dwóch biegowych). Jeśli wystartuje we wszystkich sześciu kolejkach Czwartków będzie miał zaliczone maksymalnie 18 startów (6 kolejek x 3 konkurencje). O kolejności w całej imprezie zadecyduje 15 najlepszych wyników liczonych według tabel punktowych. Po pierwszej kolejce tej imprezy liderkami są: Zuzanna Urban SP 5 Ostrów - 204 p. (rocznik 2003), Natalia Janus SP 13 Ostrów (rocznik 2004) oraz Zuzanna Kędzia - Kadet Rawicz - 211 p. (rocznik 3005 i młodsze). Wśród chłopców prowadzą: Damian Drozdowski SP Sióstr Salezjanek - 210 p. (rocznik 2003), Wojciech Szymoniak SP 13 Ostrów - 214 p. (rocznik 2004) oraz Nikodem Walczak SP Ołobok - 196 p. (rocznik 2005 i młodsi).

Podczas zawodów uzyskano kilka dobrych wyników: w biegu na 60 m. najstarszych dziewcząt zwyciężyła Marta Kołodziej SP S, Salezjanek - 9,58 s. przed Zuzanna Urban - 9,78 s. W tej samej konkurencji w kategorii dziewcząt najmłodszych zwycięstwo odniosła Zuzanna Kędzia Kadet Rawicz - 10,22 s. W skoku w dal najlepszą okazała się Zuzanna Urban - 3,98 m. przed Martą Kołodziej - 3,88 m. Bardzo dobry rezultat - 3,82 m. uzyskała wspomniana już Zuzanna Kędzia w grupie najmłodszych dziewcząt. Konkurs skoku wzwyż zakończył się zwycięstwem Marty Żyłki - SP 5 Ostrów z rezultatem 1,25 m. Ta sama zawodniczka triumfowała w biegu na 300 m. - 53,79 s. Najlepszy rezultat zawodów w rzucie palantówką uzyskała Natalia Janus SP 13 Ostrów - 31,50 m. Na szczególną uwagę zasługują wyniki zaledwie ośmioletniej Amelii Grzegorowskiej SP 6 Ostrów, która startując ze starszymi od siebie koleżankami zajęła II miejsce w skoku w dal 3,02 m., II miejsce w biegu na 300 m. - 61,25 s. oraz III m. w biegu na 60 m. - 11,09 s. Zresztą w tym biegu na drugiej pozycji w grupie najmłodszych dziewcząt uplasowała się "następczyni" Natalii Benedykcińskiej - jej siostra Nikola Benedykcińska - 10,97 s.

W kategorii chłopców świetne rezultaty osiągnęli najmłodsi chłopcy w rzucie palantówką: Nikodem Szcześniak SP Ołobok - 36 m. oraz Piotr Pacyna - SP Przygodzice - 33,50 m. Dobre wyniki uzyskał Damian Drozdowski, który zwyciężył w biegu na 300 m. - W tej samej kategorii - najstarszych chłopców - w skoku w dal zwyciężył Mikołaj Buduj z Kadeta Rawicz - 4,38 m. Dobre wyniki stały się udziałem Wojtka Szymoniaka SP 13 Ostrów (kat 2004 rocznika), który zwyciężył w biegu na 300 m.- 48,96 s. oraz w skoku w dal - 3,75 m. Ten sam rezultat zaliczył w skoku w dal Jakub Robotnikowski - SP Ołobok.  Zawodnik z Ołoboka zwyciężył również w biegu na 60 m. z czasem 9,34 s.

Pierwsza runda Czwartków zakończona. Cieszymy się z licznego udziału dziewcząt i chłopców w tej imprezie. Nowa formuła rozgrywania ich przysporzyła niektórym zawodnikom nieco kłopotu, ale obyło się bez znaczących pomyłek. Najważniejszy jest udział i świetna zabawa a ..wyniki... Uzyskano kilka dobrych rezultatów - szkoda, iż bieg na 60 m. odbywał się pod silny wiatr i w tej konkurencji młodzi sportowcy nie byli wstanie pokazać pełni swoich możliwości. Za tydzień kolejna runda i kolejne emocje - zapraszamy zawodników, opiekunów i dziennikarzy. No właśnie -  DZIENNIKARZY, którzy niestety pochłonięci WYCZYNOWYM SPORTEM coraz częściej zapominają o tym, iż ten Wielki Sport zaczyna się tutaj - w rywalizacji dzieci ze szkół podstawowych i właśnie on zasługuje na szczególną promocję. Komunikat z zawodów Zdjęcia z zawodów: FOTKI