Słoneczne Mistrzostwa Ostrowa w Lekkej Atletyce

Przy wspaniałej pogodzie - na stadionie ostrowskiej Stali odbyły się VI Otwarte Mistrzostwa Ostrowa w Lekkiej Atletyce. W zawodach wzięło udział ponad 200 zawodniczek i zawodników z 27 klubów i szkół z Wielkopolski i województw ościennych. Rywalizowano w trzech kategoriach wiekowych: Open, Młodzików oraz Dzieci. Mimo imprezy odbywającej się na koniec sezonu lekkoatletycznego sprzyjające warunki pogodowe, a szczególnie korzystny wiatr dla sprinterów spowodowały uzyskanie bardzo dobrych rezultatów, a nawet rekordów życiowych. Jak wspomniałem dla większości zawodników - udział w tych zawodach był podsumowaniem tegorocznego sezonu, lecz najlepsi w kraju młodzicy najważniejszą imprezę sezonu mają jeszcze przed sobą. W tym gronie znajduje się Natalia Benedykcińska, która za tydzień wystartuje w Mistrzostwach Polski Młodzików i to z szansą na zdobycie medalu w skoku w dal. Dla niej ostrowskie zawody stanowiły "przetarcie" przed krajowym championatem. Natalia zwyciężyła w kategorii młodziczek w biegu na 100 m. - 12,88 s. oraz w skoku w dal - 5,34 m. Nie są to jej "życiówki", ale jest to informacja, że znajduje się w świetnej formie i za tydzień - świetnie przygotowana - stoczy walkę o medal. Komunikat z zawodów:KOMUNIKAT oraz Fotki

Oczywiście oczy obserwatorów skierowane były również na dwie nasze tegoroczne medalistki mistrzostw kraju: Ewę Rosiak i Julkę Dutkiewicz. Obie nie zawiodły - uzyskały dobre rezultaty i zwyciężyły w swoich konkurencjach. Ewa Rosiak zajęła I miejsce w finale biegu na 100 m. z bardzo dobrym rezultatem 12,22 s. oraz w skoku w dal 5,66 m. Julka Dutkiewicz zwyciężyła w konkursie skoku wzwyż - 1,65 m. Powoli wraca do wysokiej dyspozycji Weronika Kowal, która już osiąga rezultaty zbliżone do tych sprzed kontuzji. Tym razem w biegu na 400 m. zajęła II miejsce z wynikiem 60,22 s. Zwyciężyła w tej konkurencji Karina Kłodawska z UKS Skoczek Władysławów - 59,68 s. Warto wyróżnić rezultat 14,33 m. w pchnięciu kulą 3 kg - Anny Małeckiej z UKS 12 Kalisz. Wśród młodziczek, oprócz wspomnianej już Natalii Benedykcińskiej, na uwagę zasługują ostrowskie sprinterki, które uplasowały się na mecie biegu na 100 m. za Natalią: II m. Olga Kalina - 13,39 s., III m. - Laura Mazur i 13,55 s., IV m. - Hanna Grzelak - 13,56 s. Laura i Hania uzyskały rekordy życiowe. Wśród dzieci bieg na 60 m. zwyciężyła Lena Kwietniewska - SP Wyszyna - 8,89 s. przed Mają Łyskowką - UKS 12 Kalisz - 8,91 s. i Zuzanna Urban ze Stali - 9,07 s. W skoku w dal, w tej kategorii wiekowej zwyciężyła Alicja Majusiak - UKS Przełaj Żerków - 4,17 m. przed Martą Kołodziej ze Stali - 4,13 m. i Mają Łyskowką - 4,13 m.

Wśród mężczyzn zacięty pojedynek o zwycięstwo w biegu na 100 m. stoczyli: Kacper Dziechciarow - AZS Wrocław i Józef Wosicki z AZS Poznań. Zwyciężył Dziechciarow - 11,31 s. przed Wosickim - 11,33 s. Dobrze spisał się w tym biegu Tomasz Jankowski ze Stali zajmując V miejsce z wynikiem 11,78 s. W biegu na 400 m. triumfował Mateusz Wojtaszek UKS 12 Kalisz - 52,63 s. przed Tomaszem Jankowskim - Stal - 53,76 s. Bardzo dobry rezultat w pchnięciu kulą 5 kg osiągnął Marek Nadachowski z Ostrowa - 14,91 m. W skoku wzwyż zwyciężył Marcin Malak - Śląsk Wrocław - 1,90 m. przed Miłoszem Sroczyńskim - Stal Ostrów - 1,80 m. Wśród młodzików, podobnie jak w kategorii open, zaciętą walkę o zwycięstwo stoczyli sprinterzy. Zwyciężył Kacper Mrula z UKS 12 Kalisz - 11,93 s. przed Jakubem Kalinowskim - UKS Skoczek Władysławów - 11,94 s. Jakub Kalinowski zajął I m. w biegu na 300 m. - 39,77 s. przed Szymonem Białym ze Stali - 40,30 s. Z bardzo dobrym rezultatem w skoku w dal zwyciężył wśród młodzików - Emanuel Kuś - AZS Poznań. Uzyskał on 6,18 m. i wyprzedził drugiego w konkursie Kacpra Jastrzębskiego - Orkan Ostrzeszów - 5,86 m. Wśród chłopców bieg na 60 m. zwyciężył Łukasz Łysiak - UKS Przełaj Żerków 8,45 s. przed Szymonem Juszczakiem z tego samego klubu - 8,55 s. oraz Damianem Drozdowskim ze Stali 8,66 s. Łukasz Łysiak triumfował również w skoku w dal - 4,91 m. Taki sam rezultat osiągnął Szymon Juszczak przegrywając złoty medal drugim wynikiem.

LAUREACI VI OTWARTYCH MISTRZOSTW OSTROWA WLKP
Najlepsza zawodniczka - OPEN Ewa Rosiak Stal Ostrów Wlkp. 100 m. 12,22 s. 146 p.
Najlepszy zawodnik - OPEN Kacper Dziechciarow AZS Wrocław 100 m. 11,31 s. 109 p.
Najlepsza zawodniczka - Młodziczka Natalia Benedykcinska Stal Ostrów Wlkp. 100 m. 12,88 s. 117 p.
Najlepszy zawodnik - Młodzik Kacper Mrula UKS 12 Kalisz 100 m. 11,93 s. 90 p.
Najlepsza zawodniczka z Ostrowa Julka Dutkiewicz Stal Ostrów Wlkp. Skok wzwyz 1,65 m. 130 p.
Najlepszy zawodnik z Ostrowa Marek Nadachowski Stal Ostrów Wlkp. Pchnięcie kula 5 kg 14,91 m. 109 p.