Otwarte Mistrzostwa Ostrowa w Wieloboju

Ostatnią imprezą lekkoatletyczną rozegraną na stadionie KS Stal w Ostrowie Wlkp. w tym roku były Otwarte Mistrzostwa Ostrowa w Wieloboju. Niestety, z uwagi na konkurencyjność terminów (inne imprezy podobnego typu w kraju) w ostrowskiej imprezie wzięło udział zaledwie kilku zawodników. W przyszłym roku należałoby skoordynować termin tych zawodów z kalendarzem ogólnopolskim. W ostrowskim wieloboju, w skład którego wchodziły: biegi płotkarskie na 100 i 110 m., 200 m., 400 m. (kobiety), 800 m. (mężczyźni), pchnięcie kulą, rzut oszczepem, skok w dal, skok wzwyż w kategorii dziewcząt zwyciężyła Weronika Kowal zdobywając 469 p. Drugie miejsce zajęła Ksenia Reyer - 360 p, a na trzecim miejscu uplasowała się Romana Dopierała - 292 p. Wszystkie dziewczęta reprezentowały Stal Ostrów. W kategorii mężczyzn triumfował Tomasz Jankowski - Stal Ostrów - 359 p. przed Mirosławem Antkowiakiem - Aktywni Konin - 262 p.

Weronika Kowal zwyciężyła indywidualnie w biegu na 100 m. przez płotki - 16,40 s., w biegu na 200 m. - 27,63 s., w biegu na 400 m. - 1.06,36 s. oraz w rzucie oszczepem. Ksenia Reyer triumfowała w skoku w dal - 4,48 m. oraz w skoku wzwyż - 1,35 m. Romana Dopierała zwyciężyła w pchnięciu kulą - 8,25 m. Wśród mężczyzn - Tomek Jankowski zwyciężył w pięciu konkurencjach, a jego najwartościowszym wynikiem był rezultat w biegu na 200 m. - 23,91 s. Mirosław Antkowiak okazał się najlepszy w konkurencjach rzutowych: w Pchnięciu kula - 11,26 m. oraz w rzucie oszczepem - 33,75 m.

Komentarz. Szkoda, że w tej imprezie wzięło udział tylko kilkoro zawodniczek i zawodników. Mam nadzieję, że w przyszłym roku bardziej zgramy terminy i wystartuje w naszych zawodach zdecydowanie większa ilość uczestników. Dobrze byłoby na zakończenie sezonu spróbować sił w innych konkurencjach, niż w swoich koronnych. Złośliwi podsumują naszą imprezę w tym roku negatywnie, czy też z przymrużeniem oka z uwagi na małą ilość startujących zawodników. I oczywiście będą mieli rację, bo cóż to za ranga zawodów, w których startuje kilkoro lekkoatletów - taka jest prawda. Ale... u nas Weronika Kowal aby zwyciężyć musiała pokonać aż... dwie zawodniczki, czego o sobie nie mogą powiedzieć medaliści i medalistki mistrzostw Polski i Europy w innych dyscyplinach sportu...

 
jdoc:include type=picjdoc:include type=pic