Osiem medali młodzików Stali w Halowym Wielomeczu Miast

Pod koniec listopada w Kaliszu odbył się Wielomecz Miast w Lekkiej Atletyce. Jest to halowa impreza skierowana dla młodzików - będąca jednocześnie zakończeniem sezonu lekkoatletycznego 2015 r. oraz rozpoczęciem sezonu halowego 2015/2016 r.  Dla zawodniczek i zawodników Stali zawody te mają charakter mityngu w którym najmłodsi adepci Królowej Sportu mają możliwość sprawdzenia swojej aktualnej dyspozycji. Przyjęliśmy zasadę uczestnictwa w zawodach opartego na udziale tylko zawodników klubu, a nie reprezentacji miasta, stąd w wielu konkurencjach jak np. w chodzie, biegach średnich nie wystawialiśmy swoich reprezentantów. W klasyfikacji miast zwyciężył Żerków przed Kaliszem i Środą Wielkopolską. Nasi zawodnicy zdobyli 8 medali, a prawdziwą multimedalistką została Natalia Benedykcińska, która przywiozła z Kalisza aż 3 złote krążki. Natalia zwyciężyła bezapelacyjnie w biegu na 60 m. - 8,17 s. oraz w skoku w dal - 5,22 m. Trzeci złoty medal wywalczyła wraz z koleżankami (Laurą Mazur, Olgą Kaliną i Julią Grzegorowską) w sztafecie 4x200 m. Również trzykrotnie na podium stawała Julia Grzegorowska - oprócz udziału we wspomnianej już sztafecie dwukrotnie plasowała się na trzecich pozycjach - w biegu na 300 m. - 51.75 s. oraz w skoku w dal - 4,69 m. Brązowy medal również wywalczyła Olga Kalina w biegu na 60 m. - 8,47 s. Zwycięstwo odniósł Szymon Bialy w biegu na 60 m. przez płotki. Było to miłe zaskoczenie, gdyż Szymon zadebiutował w biegu na tym dystansie i uzyskał zupełnie dobry rezultat - 9,75 s. Na drugim miejscu uplasował się w biegu na 60 m. - Jakub Grycman -7,76 s. Ten sam zawodnik zajął IV miejsce w skoku w dal - 5,44 m. Tylko jednej setnej sekundy zabrakło Laurze Mazur do stanięcia na "pudle" w biegu na 300 m. (51,76 s.). Zajęła ona IV miejsce - podobnie zresztą jak w biegu na 60 m. gdzie do podium zabrakło jej 0,06 s.

W zawodach tych poza konkursem wystartowały ponadto: Ewa Rosiak i Weronika Kowal. Ewa Rosiak oczywiście uzyskała najlepszy rezultat zawodów w skoku w dal - 5,72 m. pokazując zupełnie dobrą formę w czasie niezwykle ciężkiego okresu treningowego. Weronika Kowal uzyskała najlepszy rezultat w biegu na 300 m. - 46,63 s. oraz drugi wynik w biegu na 60 m. - 8,46 s.

Warto podkreślić bardzo dobrą organizację zawodów z pełnym ceremoniałem - dekoracjami zespołów i zawodników oraz pełen profesjonalizm komisji sędziowskich. Zdjęcia pod linkiem: FOTKI