Dziesięć medali lekkoatletów Stali w Halowych Mistrzostwach Wielkopolski Juniorów i Juniorów Młodszych

Lekkoatletki i lekkoatleci ostrowskiej Stali zdobyli 10 medali (4 złote, 3 srebrne i 3 brązowe) w Halowych Mistrzostwach Wielkopolski Juniorów i Juniorów Młodszych, które odbyły się 30 stycznia w hali OSRiR w Kaliszu. W imprezie uczestniczyło ponad 300 dziewcząt i chłopców z 23 wielkopolskich klubów sportowych. Podczas zawodów osiągnięto wiele znakomitych rezultatów w tym rekordów kaliskiej hali. Do wyróżniających się ekip z pewnością należeli sportowcy ze Stali, którzy zdobywali medale, pobijali rekordy życiowe i często plasowali się w czołówce rozgrywanych konkurencji. Najlepszy wynik z ostrowskiej ekipy uzyskała Weronika Kowal bezapelacyjnie zwyciężając w biegu na 300 m. juniorek - 45,31 s. Jest to jej najlepszy wyniki osiągnięty w kaliskiej hali. Weronika ponadto zajęła II miejsce w skoku w dal i IV miejsce w biegu płotkarskim na 60 m. Dwa złote medale zdobyła inna juniorka - Ksenia Reyer w skoku w dal i trójskoku. Również w trójskoku zwyciężył Wiktor Tetrzona przed swoim kolegą klubowym - Robertem Kuleszą. Natalia Benedykcińska - czołowa w kraju skoczkini w dal - przez pięć kolejek przewodziła w konkursie juniorek młodszych z dobrym rezultatem 5,30 m. Jednak w ostatniej kolejce musiała uznać wyższość Aleksandry Jędryczki z Kadeta Rawicz, która ją wyprzedziła o 3 cm. Brązowe medale zdobyli dla barw ostrowskiego klubu: Romana Dopierała w biegu na 600 m. - 2.06,39 s., Julia Grzegorowska w trójskoku - 9,33 m. oraz Wiktor Tetrzona w skoku wzwyż - 1,50 m. Poza medalistami dobrze spisali się inni zawodnicy: Dawid Borowski zajął IV miejsce w biegu na 1000 m. z wynikiem 2.51,94 s. W tym samym biegu dobrze spisał się Bartosz Losy - VI miejsce. Wspomniana już Julia Grzegorowska w skoku w dal ustanowiła rekord życiowy rezultatem 4,93 m. Trochę podobnie jak w przypadku Natalii Benedykcińskiej - Julia po pięciu kolejkach plasowała się na trzeciej - medalowej pozycji. Niestety w swoich ostatnich skokach wyprzedziły ją kolejne dwie zawodniczki "spychając" na V miejsce. Komunikat zawodów: KOMUNIKAT Fotki z imprezy: FOTKI

Przy okazji mistrzostw odbył się również mityng lekkoatletyczny skierowany dla młodzików i seniorów.  Bardzo dobrze spisał się w nim Szymon Biały zwyciężając w biegach na 60 m. przez płotki - 9,71 s. oraz 300 m. - 43,13 s. Sporą niespodziankę sprawiła Ola Losy, która zadebiutowała w barwach ostrowskiego klubu i to z bardzo dobrym skutkiem zajmując w biegu na 600 m. III m. z dobrym wynikiem - 1.58,48 s. Również udany debiut zaliczyła Marta Żyłka, która w konkursie skoku wzwyż uplasowała się na IV pozycji z wynikiem 1,40 m. Na czwartych pozycjach "zameldował" się Jakub Grycman w skoku w dal - 5,40 m. oraz w biegu na 60 m. młodzików 7,69 s. Najlepszą sprinterką z ostrowskich młodziczek okazała się Laura Mazur, która w finale biegu na 60 m. zajęła VI m. z wynikiem 8,58 s. W tej samej konkurencji Hanna Grzelak zajęła VII m. - 8,72 s. a Marta Kołodziej uplasowała się na XII miejscu - 8,92 s.

Komentarz: Sezon halowy rozpoczęty. Przed tygodniem trójka naszych dziewcząt udanie wystartowała w ogólnopolskim mityngu, a w ubiegłą sobotę niemal wszyscy zawodnicy Stali zaprezentowali się w Kaliszu. Bilans medalowy jest imponujący - wszak 10 medali robi wrażenie, jednak medal medalowi nie równy. W zawodach halowych niektóre konkurencje są bardzo licznie obsadzone, a w innych sam udział gwarantuje zdobycie medalu. I piszę o tym, gdyż często się zdarza, iż trenerzy niektórych sportów w Ostrowie gloryfikując osiągnięcia swoich wychowanków nie podają liczby uczestników i podobnie jak w przypadku niektórych naszych uczestników w tych mistrzostwach podają tylko zajęte miejsca. Ja odsyłam do zamieszczonego w tym artykule komunikatu. Lekka atletyka jest wymiernym sportem i dlatego skupie się na najlepszych REZULTATACH w naszej ekipie. Z pewnością "życiówka" (na kaliskiej hali) Weroniki Kowal w biegu na 300 m. jest jej sporym osiągnięciem. Drugie miejsce Natalii Benedykcińskiej w skoku w dal wprawia mnie w ambiwalentny nastrój... Z jednej strony - rezultat 5,30 m. w skoku w dal jest dobrym wynikiem, z drugiej jednak strony martwi kiepska technika i... fakt odebrania sobie zwycięstwa w ostatniej kolejce konkursu. Bardzo dobrze spisał się Dawid Borowski, który w bardzo silnie obsadzonym biegu na 1000 m. "wykręcił" dobry wynik 2.51,94 s. przegrywając z wyraźnie wyżej klasyfikowanymi zawodnikami. Cieszy bardzo dobra postawa Julii Grzegorowskiej, która w skoku w dal pobiła życiówkę o prawie 30 cm, a w trójskoku zdobyła nawet medal. Sporym zaskoczeniem dla nas rezultat absolutnej debiutantki - Oli Losy, która dopiero jeden raz uczestniczyła w klubowym treningu i widząc jej duży talent zabraliśmy ją do Kalisza gdzie spisała się bardzo dobrze zajmując w biegu młodziczek na 600 m. III m. W zawodach nie wzięły udziału nasze czołowe zawodniczki - Julka Dutkiewicz i Ewa Rosiak. Ewa Rosiak miała w sobotę zajęcia na AWF-ie we Wrocławiu, a Julka Dutkiewicz zmaga się z dolegliwością w okolicy ścięgna Achillesa. Mam nadzieję, iż obie te zawodniczki wystartują w najbliższą sobotę podczas kolejnego mityngu