Janusz Tarchalski Ostrowianinem Roku. Awans do Ekstraklasy najważniejszym wydarzeniem sportowym

W Ostrowskim Centrum Kultury odbyła się uroczysta gala podczas której ogłoszono wyniki plebiscytu "Ostrowianina Roku". Tym zaszczytnym tytułem uhonorowano Janusza Tarchalskiego - wybitnego specjalistę chorób wewnętrznych, kardiologa, hipertensjologa, ordynatora "nowego" oddziału kardiologii w Ostrowie. Otrzymał on, oprócz kwiatów, efektowną mosiężną statuetkę. Nominowanymi do tego tytułu byli również trenerzy Stali: Mikołaj Czaja i Marek Walczak.

Oprócz tej najważniejszej kategorii - Ostrowianina Roku 2015 - przyznane zostały dyplomy dla zwycięzców w poszczególnych kategoriach: wydarzenia kulturalnego, sportowego, gospodarczego, społecznego oraz w kategorii "Młody Talent". Miło mi poinformować, iż w kategorii "Wydarzenie Sportowe Roku" zwycięstwo odniósł sukces koszykarzy ostrowskiej Stali w postaci awansu do ekstraklasy. Zespół, którego trenerem był Mikołaj Czaja dostarczył kibicom wiele emocji, radości i satysfakcji, a mecze play-off z Legią Warszawa i Sokołem Łańcut na długo pozostaną w naszej pamięci. W tej kategorii, wśród trójki nominowanych wydarzeń, znalazł się również sukces Ewy Rosiak - lekkoatletki Stali, która zdobyła brązowy medal Mistrzostw Polski Seniorów w skoku w dal.

Gala Laureatów miała bardzo uroczysty przebieg a uświetniły ją występy ostrowskich artystów. Plebiscyt odbywa się pod patronatem przewodniczącego Rady Miejskiej Ostrowa Wielkopolskiego i składa się z dwóch etapów - pierwszego w którym Kapituła Plebiscytu złożona z poprzednich laureatów plebiscytu i organizatorów wybiera 10 nominowanych spośród zgłoszonych kandydatów oraz po 3 nominowane wydarzenia. Miło, iż w tym gronie nominowanych i laureatów znaleźli się przedstawiciele ostrowskiej Stali. link do zdjęć z imprezy: Ostrowianin

jdoc:include type=picjdoc:include type=pic