Czwartki Lekkoatletyczne - wiosenna inauguracja - Marta Żyłka - SP 5 Ostrów - 156 cm w skoku wzwyż!

5 maja na stadionie ostrowskiej Stali odbył się pierwszy czwartek letniej edycji  2015/2016 . W zawodach uczestniczyło około 120 zawodniczek i zawodników w poszczególnych kategoriach wiekowych. Pogoda dopisywała wszystkim, dlatego uzyskano  wiele ciekawych wyników.

Z pewnością  GWIAZDĄ tej imprezy była Marta Żyłka, która zaskoczyła nas również podczas tych zawodów i w znakomitym stylu pokonała poprzeczkę na wysokości 156 cm, co jest jej nowym rekordem życiowym. Z ten rezultat otrzymała rekordową ilość punktów – 163. Warto dodać, że tym wynikiem otwiera ona tegoroczne ogólnopolskie listy krajowe w kategorii dzieci w skoku wzwyż.  Nieprzerwanie w najstarszej grupie wiekowej prym wiedzie Zuzanna Urban SP 6, która w biegu na 60m uzyskała czas 8,44 s. (121 p.) i w skoku w dal 4,58 m. (118 p.) Wspomniana wcześniej Marta Żyłka w tych samych konkurencjach uzyskała następująco na 60m – 8,74 s. (101 p.) i w skoku w dal 4,41m. (107 p.). W kategorii dziewcząt rezultat powyżej 100 punktów uzyskała również Zuzanna Kędzia z Kadeta Rawicz w skoku w dal – grupa najmłodszych zawodniczek – 3,94 m. (122 p.)

W kategorii chłopców  najwięcej punktów zdobył Josh Ashaolu SP 5 który w rzucie piłeczką palantową w grupie najmłodszych chłopców uzyskał 38 m. (135 p.). Prawdziwym objawieniem zawodów był jednak Jakub Robotnikowski SP Ołobok, który w grupie chłopców z klas piątych  zwyciężył w skoku w dal – 4,72 m. (131 p.), w biegu na 60 m. – 8,37 s. (125 p.) oraz w biegu na 300 m. – 45,00 s. (121 p.). Mikołaj Buduj z Kadeta Rawicz zwyciężył w biegu na 60 m. – 7,96 s. oraz w skoku w dal – 5,20 m. Bardzo dobry wynik w biegu na 300 m. wśród najstarszych chłopców uzyskał Damian Drozdowski – 42,35 s.

Co warto podkreślić to fakt, że na stadionie oprócz dzieci, które swój wolny czas chcą spędzać aktywnie widać również coraz więcej rodziców, którzy przychodzą ze swoimi „pociechami” dopingować ich i wspierać.  Główną ideą tych zawodów jest zachęcenie młodzieży do ruchu, nauczenia zdrowej rywalizacji, poprawienia umiejętności w poszczególnych konkurencjach lekkoatletycznych, ale przede wszystkim pokazania, że sportem można się bawić! Na każdych czwartkach widać mnóstwo dzieciaków, które oprócz tego, że chcą uzyskać dobry wynik czy też rekord życiowy przychodzą tutaj, dlatego, że nie wymaga od nich żadnych wyników, ani nie wywiera dodatkowej presji, ma to być zachęcenie nie tylko do tego, aby w przyszłości zajmować się zawodowo sportem, ale pokazać dzieciom jak wiele ze sportu przekłada się w życie codziennie. Uczy samodyscypliny, umiejętności zorganizowania czasu, ogromnej motywacji, przyznawania się do błędu, ale przede wszystkim do podnoszenia się po porażkach i cieszenia ze zwycięstw tych małych i tych dużych, bo nie chodzi tylko o medal i puchar, ale żeby podczas każdego startu starać się być coraz lepszym i tak samo jest w życiu. Podnosimy się po trudach i porażkach, przez co stajemy się silniejsi i mądrzejsi o kolejne doświadczenia….  Komunikat z zawodów: KOMUNIKAT Zdjęcia autorstwa Julki Dutkiewicz: FOTKI Zawody były dotowane przez Gminę Ostrów Wielkopolski.

 
jdoc:include type=picjdoc:include type=pic