Lekkoatleci Stali zainaugurowali letni sezon mityngiem otwarcia w Poznaniu.

W dniu 30 kwietnia, na stadionie Olimpia w Poznaniu, lekkoatleci ostrowskiej Stali zainaugurowali letni sezon startów. W zawodach wzięło udział około 800 zawodniczek i zawodników z kilkudziesięciu wielkopolskich klubów. W tym gronie zupełnie dobrze zaprezentowała się kilkunastoosobowa ekipa Stalówki. Najlepiej spisała się Weronika Kowal, która zajęła II miejsce open w biegu na 300 m. z wynikiem - 41,45 s. Była to najliczniej obsadzona konkurencja w której wystartowało ponad 50 zawodniczek. Olbrzymie postępy poczynił Dawid Borowski, który w biegu na 1000 m. zwyciężył swoją serię ze znakomitym wynikiem 1.35,77 s. Rezultatem tym zajął IV miejsce open i pierwsze wśród juniorów młodszych. Sporą niespodziankę sprawiła Marta Żyłka ustanawiając "życiówkę" w skoku wzwyż wynikiem 1,55 m. Marta zajęła w tej konkurencji VI miejsce, lecz zwyciężyła w kategorii szkół podstawowych. Warto dodać, iż wynik Marty jest aktualnie najlepszym w kraju  w tej kategorii wiekowej.

Juniorka młodsza - Julia Grzegorowska zajęła III miejsce w skoku w dal (I m. wśród j. młodszych) rezultatem 5,05 m. Jej możliwości jednak są większe i stąd można być umiarkowanie zadowolonym z jej rezultatu. Zresztą podobnego zdania jestem w stosunku do rezultatów Tomasza Jankowskiego. Mimo zwycięstwa wśród juniorów młodszych w biegu na 300 m. z rezultatem 36,82 s. sądzę, iż stać go na bieganie tego dystansu przynajmniej o sekundę szybciej. Na tym samym dystansie nieźle spisał się młodzik - Szymon Biały zajmując w swojej kategorii wiekowej II m. z wynikiem 39,73 s. Duże nadzieje wiążemy z rodziną Losych. Aktualnie w klubie trenuje czworo jej przedstawicieli. Najstarszy - Bartosz świetnie zadebiutował w biegu na 600 m. zajmując III m. wśród juniorów młodszych z wynikiem 1.27,69 s. Jego siostra Ania na tym samym dystansie zajęła V m. z wynikiem - 1.48,70 s. Jednak Ania fatalnie rozłożyła siły biegnąc w swojej serii - niemal 500 m. biegła zachowawczo plasując się w końcówce stawki by na 100 m. przed metą dać popis... sprinterskim umiejętnością mijając przeciwniczki niczym tyczki slalomowe by ostatecznie zwyciężyć . Jednak druga seria biegu była szybsza - stąd w bilansie ogólnym - V miejsce. Duży potencjał tkwi w młodziku - Jakubie Grycmanie. Jeśli ten chłopak poskłada się technicznie i nabierze nieodzownego "luzu", może wkrótce zaliczać się do czołówki krajowej. W Poznaniu zajął II miejsce wśród młodzików w biegu na 100 m. - 11,98 s. przy wyraźnie przeciwnym wietrze. W skoku w dal zwyciężył wśród rówieśników - 5,66 m. Był to zarazem szósty rezultat w kategorii open. W zawodach nie wystartowały jeszcze nasze największe gwiazdy - Ewa Rosiak i Julka Dutkiewicz. Ich harmonogram startów nie przewidywał udziału  w tej imprezie. Wyjazd na zawody był dotowany przez Gminę Miasto Ostrów Wielkopolski