Wrocławska Olimpiada Młodzieży - 6 medali ekipy ostrowskiej Stali. Ewa Rosiak najlepszy wynik w kraju na 100 m.

7 maja zawodniczki i zawodnicy ostrowskiej Stali uczestniczyli we Wrocławskiej Olimpiadzie Młodzieży. Od kilku lat Wrocław jest organizatorem tej pięknej imprezy, w której rywalizują dzieci, młodzicy i juniorzy, a seniorzy mają prawo startu poza konkursem. Ekipa Stali spisała się bardzo dobrze zdobywając 6 medali. Złote medale zdobyli: Jakub Grycman, który zwyciężył w biegu na 100 m. wśród młodzików - 11,90 s. oraz Wojciech Szymoniak - zwycięzca biegu na 600 m. w kategorii dzieci (rocznik 2004) z wynikiem - 1.45,50 s. Na drugim miejscu wśród juniorek uplasowała się Weronika Kowal przebiegając 400 m. w czasie 59,52 s. Również II miejsce zajął Damian Drozdowski w biegu na 600 m. w kategorii dzieci (2003 r.) z wynikiem - 1.39,45 s. W tym samym biegu III miejsce zajął Kacper Adamczak - 1.44,15 s. Trzecie miejsce zajęła również Anna Losy, która na tym samym dystansie wśród dzieci uzyskała 2.00,51 s. Nareszcie ponad pięć metrów w skoku w dal skoczyła Ksenia Reyer. Nową "życiówką" - 5,08 m. zajęła IV miejsce, a jej młodsza koleżanka - Julia Grzegorowska w tym konkursie uplasowała się na V miejscu - 4,94 m. Również V miejsce zajęła Aleksandra Losy w biegu na 600 m. - 1.46,91 s. Nowy rekord życiowy pobił Tomasz Jankowski, który w biegu na 400 m. zajął VIII miejsce z wynikiem - 52,09 s. Startująca poza konkursem Ewa Rosiak zdecydowanie zwyciężyła w biegu na 100 m. z wynikiem - 12,06 s. W tej chwili jest to najlepszy wynik wśród seniorek w kraju. Wyjazd na zawody był dotowany przez Gminę Miasto Ostrów Wielkopolski