175 cm. w skoku wzwyż na rozpoczęcie sezonu Julki Dutkiewicz. Skoczkinie w dal - ponad pięć metrów

Bardzo dobrze zaprezentowała się Julka Dutkiewicz w swoim pierwszym tegorocznym starcie uzyskując 1,75 m. w skoku wzwyż. Podczas mityngu lekkoatletycznego w Łodzi odniosła zwycięstwo pokonując Patrycję Skoczylas z UKS 12 Kalisz - 1,65 m. oraz Martę Żyłkę ze Stali Ostrów 1,50 m. Rezultat zawodniczki Stali jest zaledwie o centymetr gorszy od jej rekordu życiowego ustanowionego w ubiegłym roku podczas mistrzostw kraju (1,76 m.). Cieszy dobra forma naszej drugiej skoczkini - zaledwie trzynastoletniej Marty Żyłki, która w tym roku, podczas Czwartków Lekkoatletycznych, pokonała już poprzeczkę zawieszoną na wysokości 1,57 m. Dobrze zadebiutowała również Natalia Benedykcińska, która w skoku w dal zajęła III miejsce z niezłym wynikiem 5,43 m. W tej konkurencji VII miejsce zajęła Ksenia Reyer - 5,05 m. a tuż za nią, z tym samym rezultatem, uplasowała się Julia Grzegorowska. Bardzo szybko pobiegł na 100 m. - Jakub Grycman, który uzyskał na tym dystansie 11,70 m. i był pierwszy wśród młodzików. Szkoda tylko, iż podczas tego biegu wiał zbyt silny wiatr i rezultat ten nie będzie uwzględniony w tabelach. Najlepszym młodzikiem na 200 m. okazał się również Szymon Biały, który pokonał ten dystans w 25,06 s. Weronika Kowal bardzo dobrze pobiegła pierwsze 200 m. w biegu na 400 m. przez płotki. Niestety, w drugiej części dystansu straciła rytm i w efekcie "miotając" się między płotkami ukończyła bieg na III miejscu ze słabym rezultatem - 66,31 s. Troszkę więcej oczekiwaliśmy od biegaczy na 400 i 800 m., lecz silny wiatr uniemożliwił im osiągnięcie spodziewanych rezultatów.