Osiem złotych medali i jeden srebrny w Finale Wojewódzkim Czwartków Lekkoatletycznych

Doskonale spisali się reprezentanci powiatu ostrowskiego w Finale Wojewódzkim Czwartków Lekkoatletycznych, które odbyły się w Poznaniu. Dziewczęta i chłopcy z naszego rejonu zdobyli 8 złotych medali i jeden srebrny - skuteczność kilkunastoosobowej ekipy z pewnością zadziwiająca. Wśród zwycięzców na szczególne wyróżnienie zasługuje Marta Żyłka - SP 5 Ostrów, która zwyciężyła w skoku wzwyż z doskonałym rezultatem 1,55 m. i czynimy starania by w najbliższy weekend wystartowała w Finale Ogólnopolskim Czwartków, które odbędą się w Łodzi.

Ponadto pierwsze miejsca zajęli: Damian Drozdowski - SP Sióstr Salezj., który zwyciężył w biegu na 300 m. w grupie najstarszych chłopców - 42,92 s., Wojciech Szymoniak - SP 13 Ostrów, w biegu na 300 m. w grupie klas piątych - 46,01 s., Nikodem Suski - SP 5 Ostrów w biegu na 60 m. - 8,04 s., Zuzanna Urban - SP 6 Ostrów w skoku w dal - 4,85 m., Jakub Szymczak - SP Sióstr Salezj. w rzucie piłeczką palantową - 62,32 m., Dagmara Adamcio SP Sióstr. Salezj. w biegu na 300 m. (grupa najmłodsza) - 49,38 s. oraz Kacper Adamczyk - SP Tarchały w biegu na 1000 m. - 3.07,81 s.

Drugie miejsce zajęła Emilia Twardowska - SP 4 w skoku w dal (grupa najmłodsza) - 3,89 m.

Komentarz: Podobnie jak w latach ubiegłych nasi najmłodsi adepci lekkiej atletyki świetnie spisali się w finale wojewódzkim, a chyba nawet najlepiej bo "celowali" w złoto i to im się ośmiokrotnie udało. Oczywiście finał wojewódzki poprzedzony był sześcioma rundami Czwartków, które odbyły się jesienią 2015 r. i wiosną 2016 r. na stadionie ostrowskiej Stali. W tej edycji naszej imprezy wystartowało ponad 300 dziewcząt i chłopców z miasta i powiatu ostrowskiego, a nawet z Rawicza. W samym finale "ostrowskich" Czwartków uczestniczyło ponad 160 młodych lekkoatletów. Najlepsi z nich zostali udekorowani medalami, pucharami oraz nagrodami rzeczowymi. Wybrana została też reprezentacja, która tak świetnie spisała się 9 czerwca w Poznaniu zdobywając 9 medali w tym 8 złotych. Wielu naszych reprezentantów uzyskało świetne wyniki, a brylowała Marta Żyłka skacząc wzwyż - 1,55 m., co jest najlepszym rezultatem w kraju. Dziękujemy młodym lekkoatletom za udział w naszej zabawie, za osiągnięte wyniki i zapraszamy do kolejnej edycji naszej imprezy, która rozpocznie się jesienią.