Julka Dutkiewicz wyrównała rekord Ostrowa a Mutaz Barshim 2,40 w skoku wzwyż - najlepszy na Świecie

To było prawdziwe święto skoków! W Opolu odbyły się zawody w skoku wzwyż z udziałem najlepszych krajowych zawodniczek oraz czołowych skoczków na świecie z Mutazem Barshimem z Kataru na czele. Organizatorzy imprezy stworzyli piękne widowisko w którym jednocześnie i to na przemian skakali mężczyźni i kobiety. Wśród zaproszonych gwiazd imprezy znalazła się zawodniczka ze Stali Ostrów - Julka Dutkiewicz. Spisała się ona bardzo dobrze uzyskując szósty wynik zawodów 1,76 m., co jest wyrównaniem jej rekordu życiowego i zarazem rekordu Ostrowa. Ten sam rezultat osiągnęła również jej "odwieczna" rywalka - aktualna mistrzyni Polski Juniorek Młodszych - Aleksandra Nowakowska z RKS-u Łódź. Zwyciężyła Urszula Gardzielewska z AZS_AWF Kraków - 1,86 m.

Prawdziwą gratką dla kibiców był udział w konkursie mężczyzn najlepszego obecnie skoczka wzwyż na świecie Mutaza Barshima z Kataru. I nie zawiedli się - Mutaz na stadionie w Opolu zaliczył 2,40 m. i atakował rekord świata na wysokości 2,45 m. Tym razem się nie udało, lecz wynik 2,40 m. jest w tym roku zdecydowanie najlepszy na świecie. Zawodnik z Kataru nie miał sobie równych, gdyż kolejni uczestnicy konkursu: Wojciech Theiner z AZS-u Politechniki Opolskiej i Jaroslav Baba z Czech ukończyli konkurs na wysokości 2,23 m.

Komentarz: Dla zawodniczki ze Stali Ostrów - Julki Dutkiewicz był to z pewnością udany konkurs - startowała z najlepszymi zawodniczkami w kraju (oraz zawodniczką z Niemiec). Oczywiście większość z nich było od niej o wiele starszych. Jednak nie zdeprymowała się wyrównała rekord życiowy - 1,76 m. Prawdziwą jednak nobilitacją dla niej był udział w JEDNYM KONKURSIE z najlepszym skoczkiem wzwyż na świecie Mutazem Barshimem z Kataru i to w konkursie, podczas którego uzyskał najlepszy wynik w tym roku na świecie i atakował REKORD ŚWIATA.

Link do wiadomości: JULKA i MUTAZ oraz do zdjęć: Fotki


 

 

 

 

 

 

 

 


 
jdoc:include type=picjdoc:include type=pic