Ewa Rosiak zwycięża z wielokrotną reprezentantką Polski - Teresą Dobiją z AZS-u Łódź

Znakomicie spisała się Ewa Rosiak w ogólnopolskim mityngu lekkoatletycznym, który odbył się w Łodzi. Zawodniczka ostrowskiej Stali zwyciężyła w swojej koronnej konkurencji - skoku w dal z bardzo dobrym rezultatem - 6,18 m. Pokonała, między innymi, wielokrotną medalistkę mistrzostw kraju, uczestniczkę wielu prestiżowych międzynarodowych imprez lekkoatletycznych - Teresę Dobiję z AZS-u Łódź - 6,11 m. Warto dodać, iż Ewa została uznana najlepszą zawodniczką imprezy w grupie skoków za co otrzymała specjalną nagrodę. Zawody w Łodzi były przedostatnim sprawdzianem formy naszej zawodniczki przed Mistrzostwami Polski Seniorów, które odbędą się 24-26 czerwca w Bydgoszczy.

Komentarz Marka Walczaka: Cieszy mnie dobra dyspozycja Ewy, zresztą nie jest to dla mnie zaskoczeniem, gdyż jeszcze nigdy nie była tak szybka jak obecnie. Mamy jeszcze trochę problemów z rytmem rozbiegu, stąd wiele przekroczonych skoków w jej wykonaniu oraz trzeba popracować nad lądowaniem. Jeśli te mankamenty uda się wyeliminować to w Bydgoszczy możemy spodziewać się nowych rekordów Ostrowa i włączenia się do walki o medale. Szkoda, że nie mogę obserwować bezpośrednio zmagań moich podopiecznych. Niestety, choroba nie pozwala mi uczestniczyć w ich rywalizacji ale... jestem z nimi. Podczas konkursu Ewy w Łodzi byliśmy ze sobą w kontakcie telefonicznym. Ewa zdawała mi na bieżąco relacje ze swych skoków, a ja starałem się udzielać jej rad. I chyba się udało, bo Ewa mi za nie podziękowała.

Fotka tytułowa pochodzi z Mityngu w Opolu, podczas którego Ewa sfotografowała się z najlepszym skoczkiem wzwyż na Świecie - Mutazem Barshimem z Kataru

jdoc:include type=picjdoc:include type=pic