Rekordy życiowe na stadionie Olimpii w Poznaniu. Ksenia Reyer – awansuje do Mistrzostw Polski

Bardzo dobrze spisali się reprezentanci ostrowskiej Stali podczas mityngu lekkoatletycznego, który odbył się 19 czerwca w Poznaniu. Z pięcioosobowej ekipy aż cztery osoby ustanowiły rekordy życiowe. Bezsprzecznie najlepiej spisała się Ksenia Reyer, która zwyciężyła w konkursie skoku w dal z rezultatem – 5,36 m. i tym wynikiem zapewniła sobie udział w Mistrzostwach Polski Juniorów, które odbędą się na początku lipca w Suwałkach. Minimum wynosiło 5,35 m., a więc o centymetr zostało przekroczone. Warto dodać, iż dotychczasowy rekord Kseni wynosił 5,34 m., czyli brakowało jednego centymetra do minimum. Bardzo dobrze w tym konkursie spisała się również Julia Grzegorowska, która również ustanowiła rekord życiowy wynikiem 5,26 m.Julia jest jeszcze juniorką młodszą, a w tej kategorii wiekowej kwalifikacje do Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży wyglądają inaczej. Do finałów, które odbędą się na początku sierpnia we Wrocławiu awansują 24 najlepsze z list rankingowych zawodniczki. Wynik Julki jest w tym momencie… 26 w kraju. Warto dać szansę tej zawodniczce, gdyż prawdopodobnie skok o kilka centymetrów dalszy gwarantowałby jej udział w tej mistrzowskiej imprezie. Bardzo dobrze pobiegł na 400 m. inny junior młodszy ze Stali – Tomasz Jankowski zwyciężając w swojej serii z czasem 51,61 s. Był to trzeci rezultat zawodów w tej kategorii wiekowej. Tomkowi do zakwalifikowania się do OOM brakuje około 0,6 sekundy.

Myślę, że w dobrej stawce zawodników i przy prawidłowym rozłożeniu sił stać go na taki rezultat. Kolejnym lekkoatletą, który pobił rekord życiowy był Bartosz Losy ścigający się na 800 m. Debiut wypadł bardzo dobrze – Bartek zajął II miejsce w swojej serii i należał do czołówki zawodników w swoim roczniku, a jego wynik to 2.03,29 s. Troszkę więcej oczekiwaliśmy od Weroniki Kowal – specjalizującej się w biegu na 400 m. przez płotki. Zawodniczka Stali bardzo dobrze rytmowo pobiegła pierwsze 200 m., lecz w drugiej połowie dystansu rytm został zakłócony – „drobiła” przed kolejnymi płotkami i mimo bezapelacyjnego zwycięstwa osiągnęła średni rezultat 64,23 s.

 

 

Komentarz: Pierwsza część sezonu powoli kończy się. Zawodniczki i zawodnicy Stali startowali w kilkunastu imprezach lekkoatletycznych rangi mityngów, mistrzostw województwa, a nawet imprez międzynarodowych. Plonem ich startów jest ponad 20 medali rangi wojewódzkiej. Przed najlepszymi teraz czas na mistrzostwa Polski. Na tę chwilę stuprocentowy udział w nich zapewnili sobie: Ewa Rosiak, która wystartuje pod koniec czerwca w Bydgoszczy w Mistrzostwach Polski Seniorów. Zobaczymy ją w biegu na 100 m. oraz w skoku w dal. Kilka dni później w Suwałkach podczas Mistrzostw Polski Juniorów Stal reprezentować będą: Julka Dutkiewicz w skoku wzwyż, Weronika Kowal w biegu na 400 m. przez płotki i Ksenia Reyer w skoku w dal. Na początku sierpnia we Wrocławiu odbędą się Mistrzostwa Polski Juniorów Młodszych (Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży). Start w tej imprezie zapewnili sobie już: Natalia Benedykcińska w skoku w dal oraz Dawid Borowski w biegu na 800 m. Wciąż realne szanse uczestnictwa w tej imprezie mają: Julia Grzegorowska w skoku w dal i Tomasz Jankowski w biegu na 400 m. Jesienią odbędą się Mistrzostwa Polski Młodzików. Niemal pewnym finalistą tej imprezy wydaje się być Szymon Biały w biegu na 200 m. przez płotki. Być może jeszcze ktoś inny, ale kwalifikacje do tych zawodów odbędą się dopiero we wrześniu.

 
jdoc:include type=picjdoc:include type=pic