Lekkoatleci Stali wystartowali w drugiej części sezonu

Zawodnicy ostrowskiej Stali zainaugurowali drugą część letniego sezonu lekkoatletycznego udziałem w mityngu okręgowym w Lesznie. W zawodach wzięło udział ponad 600 zawodniczek i zawodników z Wielkopolski i województw ościennych. Trenerzy z Ostrowa desygnowali do tej imprezy głównie młodych zawodników, dla których start w niej miał być przetarciem przed ligą młodzików (3.09.2016 r.), Międzywojewódzkimi Mistrzostwami Młodzików (10.09.2016 r.) oraz Mistrzostwami Polski (24-25.09.2016 r.). Oczywiście priorytetem jest udział zawodników w Mistrzostwach Polski poprzedzony kwalifikacjami w Międzywojewódzkich Mistrzostwach Młodzików. Na chwilę obecną kandydatami do wystartowania w krajowym championacie są: Szymon Biały, Aleksandra Losy i Jakub Grycman.

Pierwszych dwoje spisało się bardzo dobrze zwyciężając w swoich konkurencjach. Szymon Biały w biegu na 200 m. przez płotki zwyciężył z rezultatem minimalnie gorszym od „życiówki” -27,79 s. Ola Losy zajęła pierwsze miejsce wśród młodziczek w biegu na 600 m. z rekordem życiowym 1.42,91 s. Nieco zawiódł Jakub Grycman, który uplasował się w skoku w dal dopiero na III miejscu z dość słabym rezultatem – 5,70 m. Przypomnijmy – wiosną – w tej konkurencji uzyskał 6,08 m. Świetnie spisała się Marta Żyłka zajmując I miejsce w skoku wzwyż zarówno w kategorii „dzieci” (rocznik 2003 i młodsi) jak i młodziczek. Marta jednak jest jeszcze za młoda, aby startować w imprezach mistrzowskich młodzików. Podobnie zresztą jak Ania Losy, która bardzo obiecująco pobiegła na dystansie 600 m. zwyciężając w kategorii dzieci z wynikiem – 1.54,79 s. Na tym samym dystansie (600 m.) trzeci członek rodziny – Bartosz Losy zajął III miejsce w kategorii OPEN z wynikiem – 1.25,69 s. Bardzo dobrze zaprezentował się Damian Drozdowski, który w kategorii dzieci zwyciężył w biegu na 300 m. z nową „życiówką” – 42,64 s. Na tym samym dystansie juniorka – Weronika Kowal okazała się najlepsza spośród 21 zawodniczek uzyskując 41,52 s. – wynik zaledwie o kilka setnych sekundy gorszy od jej najlepszego osiągnięcia. Ksenia Reyer w skoku w dal zajęła V miejsce z wynikiem 5,08 m. a Tomasz Jankowski uplasował się na VI miejscu w biegu na 100 m. – 11,78 s.

Jak już wspomniałem - jesień należy do młodzików. W najbliższą oraz kolejną sobotę wystartują w Poznaniu. Miejmy nadzieję, iż podczas Międzywojewódzkich Mistrzostw Młodzików wymieniona wcześniej trójka, a może ktoś jeszcze awansuje do mistrzostw kraju. Juniorzy będą sprawdzać swoją formę podczas mityngów oraz zawodów szkolnych. Wszyscy reprezentanci klubu wystartują w Mistrzostwach Ostrowa Wielkopolskiego - 17.09.2016 r. Ponadto zaplanowaliśmy na pierwszą sobotę października Otwarte Mistrzostwa Ostrowa w Wielobojach. Nasze czołowe zawodniczki: Ewa Rosiak i Julka Dutkiewicz wystartują w mityngach ogólnopolskich, a najmłodsi adepci lekkiej atletyki zaprezentują się w kolejnej edycji Czwartków Lekkoatletycznych, która rusza już 8 września o godz 15,30 na stadionie przy ul. Kusocińskiego.