Doskonała postawa ostrowskich lekkoatletów w Międzywojewódzkich Mistrzostwach Młodzików: Szymon Biały i Jakub Grycman - medalistami

Świetnie spisali się lekkoatleci ostrowskiej Stali w Międzywojewódzkich Mistrzostwach Młodzików rozegranych 10 września w Poznaniu. Szymon Biały zwyciężył w biegu na 200 m. przez płotki ze świetnym rezultatem i nowym rekordem życiowym - 27,09 s. Drugie miejsce w tym biegu zajął Tomasz Siejak z Juvenii Puszczykowo 27,67 s. i na trzecim miejscu uplasował się Kamil Mrug z Kadeta Rawicz - 28,15 s.

Drugie miejsce w skoku w dal zajął Dawid Grycman z rezultatem 6,05 m. Zawodnik Stali uległ tylko Damianowi Lisieckiemu z MUKS Szok Bojanowo - 6,11 m. Trzecie miejsce zajął zawodnik KMKL Sztorm Kołobrzeg - Jan Gałgański z rezultatem 5,95 m.

Dobrze zaprezentowała się Ola Losy zajmując w biegu na 600 m. IV miejsce spośród 27 startujących zawodniczek z wynikiem - 1.45,12 s. Zwyciężyła tutaj Oliwia Sarnecka z Olimpica Szczecin - 1.37,96 s.

Stal reprezentowały również w biegu na 100 m.: Laura Mazur - 13,88 s.oraz Hania Grzelak - 13,89 s. Zajęły one odpowiednio XIX i XX miejsce w stawce 43 zawodniczek.

Szymon Biały i Jakub Grycman, poza medalami, zdobyli kwalifikacje do udziału w Mistrzostwach Polski Młodzików, które odbędą się 24-25 września w Słubicach.

Komentarz: Można być naprawdę usatysfakcjonowanym występami naszych młodych adeptów Królowej Sportu. Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików w których wzięli udział sportowcy z Wielkopolski i woj. zachodniopomorskiego stały na bardzo wysokim poziomie i zgromadziły najlepszych młodych lekkoatletów z tych dwóch czołowych w kraju rejonów. Szymon Biały i Jakub Grycman wystartują za 2 tygodnie w Słubicach - będzie to dla nich debiut w mistrzostwach kraju. Wywalczenie miejsc w pierwszej ósemce będzie można uznać za sukces, ale sport rządzi się swoimi prawami i zwyciężają w danym dniu najlepiej przygotowani fizycznie i psychicznie. Jeśli poprawią swoje "życiówki" będzie można mówić o pełnym sukcesie, czego im i ich trenerowi Michałowi Walczakowi szczerze życzę.

Dawid Grycman na II miejscu w skoku w dal

Ostrowska ekipa; od lewej: Michał Walczak, Szymon Biały, Dawid Grycman, OLa Losy, Laura Mazur, Hania Grzelak, OLga Kalina (maskotka) i Tomasz Stodolski