Otwarte Mistrzostwa Ostrowa Wlkp. w Lekkiej Atletyce - Ewa Rosiak i Marek Nadachowski najlepszymi zawodnikami zawodów

W sobotę - 17 września na stadionie ostrowskiej Stali odbyły się VII Otwarte Mistrzostwa Ostrowa na Tartanie. W zawodach wzięło udział ponad 200 zawodniczek i zawodników z dwudziestu klubów sportowych z Wielkopolski i woj. ościennych. Rywalizacja odbywała się w dwóch kategoriach - open oraz młodzików. Na szczęście wbrew prognozom podczas całych zawodów utrzymywała się słoneczna pogoda. Szkoda tylko, iż sprinterom wiał dość silny przeciwny wiatr.

Najlepszymi lekkoatletami imprezy zostali: Ewa Rosiak z ostrowskiej Stali i Marek Nadachowski - były reprezentant Stali. Ewa Rosiak zwyciężyła w skoku w dal rezultatem 5,83 m. za co otrzymała 169 p., a Marek Nadachowski triumfował w konkursie pchnięcia kulą (5 kg) z wynikiem - 14,78 m. - 157 p.

Najlepszymi młodzikami zawodów zostali: Ewelina Rozmiarek UKS Orkan Środa Wlkp. - 100 m. - 13,07 s. (147 p.) oraz Jakub Lempach - Maraton Turek - 100 m. - 11,94 s. (126 p.)

Najlepszymi zawodnikami z Ostrowa Wlkp. zostali: Ksenia Reyer - Stal Ostrów - skok w dal - 5,26 m. (146 p.) oraz Tomasz Jankowski - Stal Ostrów - 100 m. - 11,86 s. (129 p.)

Obok znajduje się link do KOMUNIKATU Obok link do zdjęć: FOTKI

 

 


Tegoroczne Mistrzostwa Ostrowa jak wspomniałem zgromadziły na starcie ponad 200 zawodniczek i zawodników z czołowych klubów wielkopolskich oraz przedstawicieli z woj. dolnośląskiego i łódzkiego. Dla większości uczestników tej imprezy start ten był sprawdzeniem się na koniec sezonu lekkoatletycznego. Jednak nie dla wszystkich, gdyż już w przyszłym tygodniu w Słubicach odbędą się Mistrzostwa Polski Młodzików, w których część młodych lekkoatletów, występująca w Ostrowie, wystartuje. Oczywiście trudno było się spodziewać po starszych rocznikach wyników zbliżonych do rekordów życiowych, gdyż ich forma była przygotowana na imprezy najważniejsze, które odbyły się w miesiącach wakacyjnych. W Ostrowie wystartowało kilku medalistów mistrzostw Polski i kilkudziesięciu finalistów ogólnopolskich zmagań. Najlepszą zawodniczką zawodów okazała się Ewa Rosiak, która zwyciężyła w skoku w dal i biegu na 100 m. I ona była faworytką do tego tytułu, gdyż jak kibice świetnie pamiętają w bieżącym roku została wicemistrzynią Polski w skoku w dal seniorek. Zaskoczeniem z pewnością było zwycięstwo w kategorii open Marka Nadachowskiego, zawodnika niezrzeszonego, który pchnął kulą prawie 15 metrów. Jednak kto śledzi uważnie lokalne media to wie, iż Pan Marek (wyraz szacunku) nadal czynnie uprawia sport, a głównie konkurencje rzutowe i to z bardzo dobrym skutkiem - jest wielokrotnym medalistą mistrzostw kraju i zawodów międzynarodowych w kategorii weteranów. Cieszy udział w zawodach wielu młodych - adeptów Królowej Sportu, z których już za kilka lat z pewnością wyrosną czołowi lekkoatleci kraju. Podziękowania należą się z pewnością głównym organizatorom imprezy: Tomkowi Stodolskiemu i Michałowi Walczakowi, którzy włożyli ogromny wkład w przygotowanie jej. Chcielibyśmy, aby w przyszłym roku wystartowała jeszcze większa ilość zawodniczek i zawodników, aby wyniki uzyskane w Ostrowie mogły trafić do tabel ogólnopolskich i tabel rekordów, ale żeby tak się stało trzeba przeprowadzić niezbędne renowację sprzętu i obiektu i zapewnić profesjonalną obsługę sędziowską - sędziów Polskiego Związku Lekkiej Atletyki z licencjami. Mam nadzieję, iż główni sponsorzy nam w tym pomogą.

Najlepsi młodzicy - Ewelina Rozmiarek i Jakub Lempach

Najlepsi zawodnicy z Ostrowa: Ksenia Reyer i Tomasz Jankowski

Tomek i Michał na posterunku...

Pasjonujący finisz biegu na 100 m

W biegu....

 
jdoc:include type=picjdoc:include type=pic