I etap - "jesienny" - Czwartków Lekkoatletycznych zakończony - zanotowano ponad 1200 osobostartów

W czwartek 22 września zakończył się I etap Czwartków Lekkoatletycznych. Impreza ta skierowana jest dla dzieci ze szkół podstawowych oraz młodszych. Rozegrano w kolejnych tygodniach 3 rundy pierwszego etapu. Na stadionie ostrowskiej Stali zaprezentowało się około 180 dziewcząt i chłopców którzy zaliczyli w sumie ponad 1200 osobostartów (ilość uczestników x ilość konkurencji w których wzięli udział). Najciekawszym zjawiskiem była największa liczebność uczestników w najmłodszej grupie wiekowej - czwarte klasy i młodsi. Podczas zawodów uzyskano wiele bardzo dobrych rezultatów. Najlepiej punktowali uczestnicy skoku w dal, gdzie dziewczęta wielokrotnie przekraczały granicę 4,00 m. Osobne słowa uznania należą się rodzicom i opiekunom startujących dzieci. Jeszcze nigdy w historii tej imprezy nie było na trybunach tak dużej liczby BLISKICH - kibicujących swoim pociechom. Słowa uznania należą się również nauczycielom wychowania fizycznego, którzy przyprowadzają i pomagają w zawodach swoim wychowankom. Szkoda tylko, że dotyczy to nauczycieli z kilku szkół miasta i powiatu ostrowskiego. Niestety są również liczne przypadki nauczycieli, którzy powiadomieni przez organizatorów o imprezie nie przekazują dzieciom informacji, a nawet.... zakazują im udziału.

Osobne słowa podziękowania należą się sponsorom Czwartków Lekkoatletycznych: Urzędowi Miejskiemu w Ostrowie, Enei Akademia Sportu i KS Stal. Wyniki w KOMUNIKACIE

 

W grupie najstarszych dziewcząt po trzech rundach prowadzi Zuzanna Garbatowska - SP Kobierno, która zgromadziła 735 p. Na drugim miejscu znajduje się Nadia Błaszczyk z SP 13 w Ostrowie - 627 p. Trzecią pozycję zajmuje Natalia Janus z tej samej szkoły 542 p.

W grupie klas piątych najlepszą zawodniczką jest Dagmara Adamcio - SP Sióstr, Salezj. - 768 p. Drugie miejsce zajmuje Emilia Twardowska - SP 4 Ostrów - 698 p, a tuż za nią na trzecim miejscu plasuje się Inga Kanicka - 693 p.

Największa rywalizacja ma miejsce w grupie dziewcząt najmłodszych, gdzie przynajmniej 5 zawodniczek ma ogromne szanse medalowe. Dość zdecydowanie przewodzi tej stawce Olga Szlachta - SP Gorzyce Wielkie - 665 p. Drugie miejsce zajmuje Iga Warakomska - Kadet Rawicz - 553 p. Trzecie miejsce jest udziałem Oli Koniarek - SP Tarchały Wielkie - 530 p., a tuż za nią znajduje się Amelia Grzegorowska - SP 6 Ostrów - 528 p. Czołową "piątkę" uzupełnia Nikola Benedykcińska - SP 5 Ostrów - 510 p.

W grupie najstarszych chłopców absolutnym liderem jest Jakub Robotnikowski - SP Ołobok, który zgromadził 739 p. Drugie miejsce zajmuje Wojciech Szymoniak - SP 13 Ostrów - 529 p., a na trzecim miejscu plasuje się Dominik Gąsiorek - SP Kobierno - 378 p.

W kategorii klas piątych prowadzi Nikodem Walczak - SP Ołobok - 542 p., który minimalnie wyprzedza Jakuba Dyka z Kadeta Rawicz - 520 p. Na trzeciej pozycji plasuje się Joshua Ashaolu - SP 5 Ostrów - 441 p.

W grupie chłopców najmłodszych liderem jest Jan Namysł - SP 5 Ostrów - 534 p. Drugie miejsce zajmuje Kamil Lemiesz - SP Ołobok - 451 p, a na trzeciej pozycji plasuje się Igor Wolicki - SP 5 Ostrów.

Wymieniłem czołowe zawodniczki i czołowych zawodników dotychczasowych zmagań, ale lista utalentowanych dzieci - startujących w Czwartkach - jest znacznie dłuższa. Z doświadczenia wiem, iż w tym wieku często dzieci w ciągu zaledwie kilku miesięcy znacznie poprawiają swoje rekordy życiowe i ci którzy teraz znajdują się na dalszych pozycjach - wiosną mogą być liderami. Warto jednak dopomóc sobie i zapisać się na treningi w sekcji lekkiej atletyki KS Stal. Zajęcia odbywają się codziennie od godz. 15,30 w hali lub na stadionie. Telefony kontaktowe - 660990981 i 509659484. 
jdoc:include type=picjdoc:include type=pic