Udane Mistrzostwa Polski Młodzików reprezentantów Stali - Szymon Biały i Jakub Grycman w czołowej "dziesiątce"

Dobrze spisali się młodzicy ostrowskiej Stali podczas Mistrzostw Polski Młodzików, której odbyły się w dniach 24-25 września w Słubicach. Szymon Biały zajął VIII m. w biegu na 200 m. przez płotki z  nowym rekordem życiowym – 26,82 s. (na 32 uczestniczących w finałach zawodników). Jakub Gycman uplasował się na X pozycji w skoku w dal z rezultatem 5,84 m. (20 zawodników).

Jeśli chodzi o występ w mistrzostwach Szymona Białego można być usatysfakcjonowanym, gdyż pobiegł bardzo dobrze technicznie płotki i ustanowił „życiówkę”. Warto dodać, iż w ciągu ostatniego tylko miesiąca poprawił się o prawie sekundę. Szymon posiada jeszcze ogromne rezerwy ukryte między innymi w technice biegu, których uruchomienie, a jest to proces długotrwały, sprawi, iż w przyszłym roku – już na dystansie juniorowskim – 400 m. przez płotki - może osiągać jeszcze lepsze rezultaty.

Jakub Grycman zajął X miejsce w skoku w dal. Jak na debiut w tak poważnej imprezie można powiedzieć, iż zupełnie nieźle. Można jednak mieć niedosyt, gdyż wyrównując rekord życiowy, który wynosi 6,08 m. zająłby VII m., a rezultat 6,22 m. dawałby brązowy medal…