Żerków zwyciężył w halowym wielomeczu miast. Dobre rezultaty reprezentantów ostrowskiej Stali

W ubiegłym tygodniu w kaliskiej hali OSRiR odbył się wielomecz miast, w którym wystartowali młodzicy a nawet dzieci ze szkół podstawowych z Kalisza, Żerkowa, Pleszewa, Środy Wlklp., Poznania i Ostrowa Wlkp. W punktacji drużynowej zwyciężył Żerków - 151,5 p. przed Pleszewem - 151 p. i Środą Wlkp. 139,5 p. Reprezentacja Ostrowa zajęła V m., lecz w jej przypadku rywalizacja drużynowa nie była celem nadrzędnym, stąd trenerzy wysłali do Kalisza tylko kilkunastoosobową ekipę, nie "obsadzając na siłę" wielu konkurencji, w których lekkoatleci Stali się nie specjalizują np. chód i płotki dziewcząt.

Najlepiej w ostrowskiej ekipie spisali się Marta Żyłka i Szymon Biały zwyciężając w swoich konkurencjach. Marta zwyciężyła w skoku wzwyż wynikiem 1,58 m. Jest to doskonały rezultat - aktualnie najlepszy wynik halowy w kraju w tej kategorii wiekowej. Zawodniczka Stali atakowała następnie 1,60 m., ale tym razem troszkę zabrakło. Szymon Biały zwyciężył w biegu na 60 m. przez płotki z wynikiem - 9,26 s. Jest to również jego rekord życiowy, lecz myślę, że dość daleki od aktualnych możliwości, gdyż już pierwszy płotek zaatakował z "przeciwnej" nogi i musiał dalej , w tym odwrotnym rytmie, kontynuować bieg.

Drugie miejsce w biegu na 60 m. zajął Jakub Grycman - 7,44 s. Jest to również jego "życiówka" i zupełnie niezły rezultat. Szymon Biały wystartował jeszcze w skoku wzwyż zajmując II miejsce - 1,55 m. Brązowe medale zdobyli: Anna Losy w biegu na 600 m. - 2.00,18 s., jej starsza sistra - Ola Losy - w biegu na 1000 m. - 3.34,36 s. oraz sztafeta chłopców 4x200 m. Tuz za podium, bo na IV miejscu uplasowali się: Damian Drozdowski w biegu na 300 m. - 45,24 s. oraz sztafeta dziewcząt 4x200 m.

W ostrowskiej ekipie wystartowało kilkoro bardzo młodych dzieci, które na tle swoich, o kilka lat starszych koleżanek i kolegów spisało się bardzo dobrze. Przykładowo: Dagmara Adamcio była V w biegu na 300 m. z wynikiem 51,14 s., Alicja Kromarek skoczyła w dal - 4,08 m., Kinga Kanicka w biegu na 300 m. uzyskała 53,09 s., a Natalia Pozdrowicz w skoku wzwyż zaliczyła 1,20 m.

Poza konkursem wystartowała w tych zawodach - czwarta zawodniczka tegorocznej Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w skoku w dal - Natalia Benedykcińska. Zwyciężyła w biegu na 60 m. - 8,27 s. oraz w skoku w dal - 5,27 m.