Doroczne spotkanie prezydenta Ostrowa Wlkp. ze sportowcami, trenerami i działaczami sportowymi

Na zdjęciu od lewej: Tomasz Stodolski, Natalia Benedykcińska, prezydent Beata Klimek, Julia Dutkiewicz, Michał,Walczak, Szymon Biały. Nie mogli uczestniczyć w spotkaniu - Ewa Rosiak (obóz), Weronika Kowal (studia) oraz Marek Walczak (choroba). Zdjęcie dzięki uprzejmości "Tuba Ostrowa"

Doroczne spotkanie prezydenta Ostrowa Wielkopolskiego z ostrowskimi sportowcami, trenerami i działaczami sportowymi odbyło się w czwartek, 23 marca 2017 roku, w Forum Synagoga.  Pani prezydent Beata Klimek i wiceprezydent Ewa Matecka pogratulowały wszystkim wyróżnionym zawodnikom, trenerom i działaczom sportowym osiągnięć, jakie były ich udziałem w roku 2016. Pani prezydent zaznaczyła, iż w naszym mieście działa ponad 40 klubów sportowych, a w tym roku Urząd Miejski przeznaczył rekordową kwotę - 2,5 mln złotych na wspieranie działalności sportowej nie mówiąc oczywiście o inwestycjach.

Wśród wyróżnionych sportowców jako pierwszej pogratulowano zawodniczce Stali Ostrów - Ewie Rosiak, bo jakże by miało być inaczej. Ewa w jednej z najpopularniejszych dyscyplin sportu jaką jest "Królowa Sportu" - lekka atletyka w ubiegłym roku została dwukrotnie wicemistrzynią Polski seniorek w skoku w dal podczas letnich i halowych mistrzostw kraju. Aby tego dokonać musiała pokonać kilka tysięcy zawodniczek z ponad 800 klubów lekkoatletycznych uprawiających w Polsce tę konkurencję. I to jest WŁAŚCIWA miara jej sukcesu jak i lekkiej atletyki.

Drugą wyróżnioną zawodniczką została Julka Dutkiewicz, która mimo skręcenia stawu skokowego na kilka dni przed Mistrzostwami Polski Juniorów podjęła walkę z której wyszła zwycięsko zdobywając tytuł wicemistrzyni Polski w skoku wzwyż. Warto dodać, iż zawodniczka ta została zaproszona na prestiżowy mityng z udziałem czołowych zawodniczek i zawodników z kraju i ze świata z Mutazem Isa Barshimem z Kataru.

Kolejną nagrodzoną zawodniczką Stali była Natalia Benedykcińska, która w ubiegłym roku dwukrotnie "otarła" się o medal - najpierw podczas Halowych Mistrzostw Polski Juniorów Młodszych w Spale, gdzie zajęła V m. a następnie podczas Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży we Wrocławiu, gdzie uplasowała się na IV m.

Wyróżniona - Weronika Kowal podczas Mistrzostw Polski Juniorów uplasowała się na VI pozycji w biegu na 400 m. przez płotki, a Szymon Biały w swoim debiucie w ogólnopolskich mistrzostwach -  Mistrzostwach Polski Młodzików zajął VIII m. w biegu na 200 m. przez płotki.

W kategorii trenerów uhonorowano Marka Walczaka - trenera Ewy Rosiak, Julki Dutkiewicz i Natalii Benedykcińskiej, Michala Walczaka - trenera Weroniki Kowal i Szymona Białego oraz Tomasza Stodolskiego. Warto dodać, iż Michał Walczak i Tomasz Stodolski wspomagali trenera Marka Walczaka w przygotowaniu do mistrzostw kraju jego zawodniczek.

W kategorii działaczy sportowych wyróżniony został ponadto Tomasz Stodolski współorganizator wielu lekkoatletycznych imprez na terenie Ostrowa Wlkp.

Komentarz Marka Walczaka - spotkanie prezydentów Ostrowa ze sportowcami posiada już wieloletnią tradycję. Od samego początku tej imprezy zawsze jej uczestnikami byli przedstawiciele sekcji lekkiej atletyki KS Stal. Miło nam, iż osiągnięcia zawodników i ich trenerów w 2016 r. pozwoliły nam również uczestniczyć w tym tegorocznym spotkaniu. Jest nam bardzo miło, iż pani Prezydent nie tylko kontynuuje tę piękną tradycję, ale uczestniczyła w spotkaniu i OSOBIŚCIE wręczyła nagrody wyróżnionym sportowcom. Nie zapominała również o TRENERACH - współtwórcach tych osiągnięć... Przy okazji wspomnę jeszcze, iż już w bieżącym roku - 2017 nasza sekcja zdobyła dwa medale mistrzostw kraju - Ewa Rosiak została wicemistrzynią Polski seniorek w skoku w dal a Natalia Benedykcińska zajęła również II miejsce ale wśród juniorek młodszych. Teraz czekamy z niecierpliwością na decyzję spółki BM Slam  Stal Ostrów, od której zależy czy Stalówka będzie rozgrywała mecze przy ul. Kusocińskiego i w związku z tym powstanie kompleks sportowy dla gier sportowych i lekkiej atletyki. Pani Prezydent poparła tę opcję, myślę też, że rozsądnie myślący mieszkańcy naszego miasta również woleliby kompleks sportowy niż "wyizolowaną" halę. Najważniejsze, że wreszcie znalazł się PREZYDENT - Pani Beata Klimek, który w kampanii wyborczej budowy hali nie obiecał, ale realnie chce zrealizować ten projekt. 
jdoc:include type=picjdoc:include type=pic