Finał Rejonu w Czwórboju Dziewcząt i Chłopców

22 maja na stadionie KS Stal W Ostrowie odbył się Finał Rejonu w Czwórboju Dziewcząt i Chłopców. W imprezie uczestniczyło 11 zespołów dziewcząt i 10 zespołów chłopców z rejonu Południowej Wielkopolski.

W kategorii dziewcząt zwyciężyły uczennice z Rozdrażewa - 1224 p. przed lekkoatletkami z SP n7 z Krotoszyna - 1219 p. i SP Sióstr Salezjanek z Ostrowa Wlkp. - 1180 p.

W kategorii chłopców zwyciężyli uczniowie z SP nr 8 w Krotoszynie - 1014 p. Drugie miejsce zajęli lekkoatleci z SP Nowe Skalmierzyce - 985 p, a na trzeciej pozycji uplasowali się czwórboiści  z SP nr 4 w Krotoszynie - 983 p.

Indywidualnie najlepszą zawodniczką zawodów okazała się Inga Kanicka z SP Sióstr Salezjanek - 348 p. Drugie miejsce zajęła Dominika Rataj z SP Janków Przygodzki - 331 p, a na trzecim miejscu uplasowała się Ewa Piaszczyńska - SP Rozdrażew - 315 p.

W grupie chłopców zwyciężył Bartosz Szkudlarek - SP 3 Pleszew - 281 p. Drugie miejsce zajął Kamil Adamczewski - SP Nowe Skalmierzyce, a na trzeciej pozycji uplasował się Dariusz Wasilewski - SP 3 Pleszew - 252 p.

Do finału wojewódzkiego automatycznie awansowały pierwsze dwie szkoły w kategorii dziewcząt i chłopców oraz po trzech najlepszych zawodniczek i zawodników z każdej konkurencji indywidualnej. Ponadto szansę występu w finale wojewódzkim otrzymają szkoły z dalszych miejsc jeśli w w rankingu wszystkich szkół woj. wielkopolskiego uplasują się - według punktacji - wśród sześciu najlepszych szkół nie objętych wymaganym limitem (pierwsze lub drugie miejsce w rejonie)

Komunikat z zawodów: Dziewczęta

Komunikat z zawodów: CHŁOPCY