Fantastyczny FINAŁ WOJEWÓDZKI CZWARTKÓW LEKKKOATLETYCZNYCH!!! Osiem złotych medali dzieci z powiatu ostrowskiego

Fantastyczny występ naszych młodych lekkoatletów w finale Wojewódzkim w Poznaniu! Obok link do "FOTKI"

W miniony czwartek odbył się finałowy Czwartek Lekkoatletyczny w Poznaniu, w którym wzięły udział najlepsze dzieci z całego województwa w rocznikach 2004 i młodsze. Nasze utalentowane dzieci wróciły do Ostrowa z 11 medalami (8 złotych i 3 srebrne).

Dominowaliśmy zwłaszcza w skoku w dal, gdzie udało się zdobyć aż 4 krążki. Grad medali zapoczątkował Maciej Siedlecki (rocznik 2004), który świetnym skokiem na rekord życiowy (5,22m) zapewnił sobie pierwsze miejsce.
W tym samym roczniku, ale w kategorii dziewcząt, triumfowała Ewa Piaszczyńska z Rozdrażewa, która pokazała, że drzemią w niej ogromne możliwości i przy odrobinie pracy może w przyszłości zostać bardzo dobrą lekkoatletką. Po raz kolejny świetnie zaprezentowała się Dagmara Adamcio, która czyniąc w tym roku olbrzymie postępy bezapelacyjnie zwyciężyła w skoku w dal w roczniku 2005 ze znakomitym rezultatem 4,81m.
Sporą niespodziankę sprawiła Oliwia Płonka, której skok na 4,00m zapewnił drugą pozycję w kategorii dziewczynek 2006 i młodszych (złoty medal przegrała o zaledwie 2cm).

W skoku wzwyż (rocznik 2005) doszło do niecodziennej sytuacji, w której 3 dziewczynki zajęły ex aequo 1 miejsce. Jedną z nich była nasza reprezentantka Gabrysia Cicharzewska (125cm).

Prawdziwy popis w biegu na 60m i w rzucie piłeczką palantową dały odpowiednio Inga Kanicka i Dominika Rataj, które zdeklasowały rywalki wygrywając zdecydowanie w swoich konkurencjach. Inga pobiegła na 60m 8,52s, a Dominika rzuciła piłeczkę na odległość 45m.

Aż 3 medale zdobyli nasi reprezentanci w biegu na 300m. Zarówno Lenka Dąbrówka jak i Olga Szlachta (odpowiednio w rocznikach 2005: 47.63s i 2006 i młodszych : 49,54s) pobiegły bardzo odważnie cały dystans zapewniając sobie tym samym miejsce na najwyższym stopniu podium. Niewiele zabrakło, aby wyczyn ich powtórzył Kuba Robotnikowski, który przegrywając o 30 setnych sekundy zajął w biegu na 300m drugie miejsce (czas 42.32s). Medalową serię przypieczętował Wiktor Bogacki z Droszewa, który w biegu na 1000m wywalczył drugą lokatę z rezultatem 3.15,53s.

Pozostali nasi zawodnicy (Amelia Grzegorowska, Lena Kanicka, Emilia Twardowska, Natalia Pozdrowicz, Patrycja Serafin, Nikola Benedykcińska, Zofia Losy, Kasia Binek, Ola Koniarek, Michał Losy, Jan Namysł i Szymon Jancik) zaprezentowali się również bardzo dobrze, cieszy przede wszystkim ich zaangażowanie i ogromne serce do walki. Często ocierali się o medale i bili swoje rekordy życiowe.

 
jdoc:include type=picjdoc:include type=pic