Szymon Biały wywalczył awans na Mistrzostwa Polski Juniorów Młodszych w biegu na 400 m. przez płotki

Na zawodach w Poznaniu 28 maja 2017 r. minimum na Mistrzostwa Polski w biegu na 400 m przez płotki wywalczył Szymon Biały z wynikiem 58.14s.

Na tym samym dystansie, ale wyższych płotkach zadebiutował nasz junior Bartosz Losy, który z wynikiem 60.74s otarł się o minimum na Mistrzostwa Polski (60.20s).

Dodatkowo w Poznaniu wystartowały sztafety 4x100m juniorów młodszych (zarówno chłopców jak i dziewcząt) w ramach eliminacji do Mistrzostw Polski.
* Chłopcy biegnący w składzie: Mateusz Lorenz, Patryk Wykrota, Michał Tuczyński i Jakub Grycman uzyskali świetny wynik: 43.68 s. (co w zeszłym roku na Mistrzostwach Polski dawało 4 miejsce). Teraz czekamy na rezultaty z pozostałych województw, ponieważ 8 najlepszych zespołów kwalifikuje się na Mistrzostwa Polski, które odbędą się 4-6 sierpnia w Warszawie.
* Dziewczęta w składzie: Hanna Grzelak, Olga Kalina, Julia Grzegorowska i Natalia Benedykcińska zajęły 3 miejsce uzyskując bardzo wartościowy rezultat: 50.86s.

Rezultaty pozostałych zawodników:
Olga Kalina – w biegu na 100 m. z czasem: 13.12 s. poprawiła swój najlepszy wynik w sezonie.
Klaudia Walczak – wywalczyła swój nowy rekord życiowy w biegu na 100 m. – czas: 13.55 s.

Ponadto dzień wcześniej (27 maja) na zawodach w Lesznie po raz pierwszy w tym sezonie zaprezentowała się Julia Dutkiewicz uzyskując w skoku wzwyż rezultat: 165 cm.
Cały czas z zawodów na zawody poprawia się Natalia Benedykcińska, która w Lesznie skoczyła w dal: 5.26 m.

Swoje nowe rekordy życiowe na 800 m uzyskali nasi średniodystansowcy:
- Dawidowi Borowskiemu zabrakło zaledwie 4 setnych sekundy do minimum na Mistrzostwa Polski juniorów. Czas jaki uzyskał to 1:57.84s.
- Aleksandra Losy – poprawiła życiówkę o przeszło 3 sekundy. Teraz jej nowy PB to 2:24.38s.