Kolejne awanse zawodników Stali do mistrzostw Polski .

Michał Tuczyński na 100 m, Julka Grzegorowska w trójskoku i sztafeta 4x100m juniorów młodszych z pewnym awansem na Mistrzostwa Polski!!!

Zawody w Łodzi (24 czerwca) były jedną z ostatnich szans zakwalifikowania się na Mistrzostwa Polski zarówno dla juniorów jak i dla juniorów młodszych. Był to dla nas bardzo emocjonujący dzień, gdyż ze względu na kontuzję (kilka dni przed startem) naszego podstawowego zawodnika Mateusz Lorenza nie mogliśmy wystawić sztafety 4x100m do rywalizacji w tzw. „dogrywce sztafet”, która miała wyłonić ostateczny skład 8 najlepszych zespołów, które pojadą na Mistrzostwa Polski w Warszawie.

Tego dnia szczęście było jednak po naszej stronie i czas naszej sztafety sprzed miesiąca (43.68s) był na tyle dobry, że z 13 sztafet startujących w dogrywce wyprzedziły nas tylko dwie i to wystarczyło, abyśmy z ósmym czasem zakwalifikowali się do Mistrzostw Polski.
Warto dodać, że jest to naprawdę niezwykłe osiągnięcie biorąc pod uwagę krótki staż treningowy aż trzech z czterech naszych reprezentantów. Michał Tuczyński i Patryk Wykrota trenują u nas dopiero od listopada, a Mateusz Lorenz od grudnia zeszłego roku. Uwzględniając bardzo wysoki poziom sprintów w tym sezonie jesteśmy dumni z naszych zawodników. Kapitanem drużyny jest najmłodszy, ale najbardziej doświadczony - Jakub Grycman, który w tym sezonie poprawił życiówkę na 100 m z 11.75 s na 11.25 s.

W tym dniu panowały w Łodzi znakomite warunki do uzyskiwania znakomitych wyników w biegach sprinterskich i skokach w dal i trójskoku, gdyż wreszcie wiały bardzo korzystne wiatry a ponadto temperatura powietrza zapewniała komfort psycho-fizyczny. Problemem było jednak trafienie do takiej serii biegu w której wiały korzystne, a jednocześnie regulaminowe wiatry (nie przekraczające 2,0 m/s). Był to trochę totalizator, ale na szczęście dla naszych zawodników trafili na prawidłowy wiatr wynoszący 1,2 m/s. i mogli nareszcie pokazać pełnie swoich możliwości. Ponadto wiadomość o awansie sztafety bardzo zmobilizowała Michała Tuczyńskiego, który w biegu indywidualnym na 100 m. wystrzelił z bloków jak błyskawica i pomknął do mety uzyskując znakomity czas 11,19 s, co daje mu pewny awans na wspomniane wcześniej Mistrzostwa Polski w Warszawie. Wielkie gratulacje dla Michała. Nieco gorzej spisał się w tym biegu Jakub Grycman uzyskując 11,32 s. gorzej od życiówki o 7 setnych sekundy, stąd wciąż nie jest pewny jego udział w mistrzostwach kraju w biegu indywidualnym. Warto dodać, iż Michał Tuczyński ostatecznie zajął w biegu na 100 m. XII m. (na 61 sklasyfikowanych zawodników), a w kategorii juniora młodszego jego czas uplasował go na III pozycji.

Zdjęcia z zawodów: FOTKI Informacje na facebook: INFORMACJA

Po raz kolejny w tym sezonie bardzo udany start zaliczyła Julka Grzegorowska, która tym razem w trójskoku - bijąc życiówkę o 16 cm - zapewniła sobie praktycznie awans na Mistrzostwa Polski juniorów młodszych. Jej nowy PB wynosi teraz 10.94 m. Szkoda, że zawodniczka ta musiała wycofać się z konkursu po trzeciej próbie na skutek dolegliwości kolana, bo być może w kolejnych skokach poleciałaby powyżej 11 metrów. Ostatecznie zawodniczka Stali zajęła w konkursie VII miejsce (II w swojej kategorii wiekowej). Przypomnijmy, że Julka już wcześniej zapewniła sobie awans na MP w skoku w dal. Zatem w Warszawie Julka wystąpi w aż dwóch konkurencjach indywidualnych.

Bardzo zadowolona ze swojego startu może być Hania Grzelak, która pobiegła na 100m 13.24 s. co jest jej zdecydowanie najlepszym wynikiem w karierze (do tej pory 13.62 s). Niestety bieg odbył się przy zbyt silnym wietrze, dlatego też nie może być uznany za jej rekord życiowy. Hania zajęła 27 miejsce na ponad 50 uczestniczek "stumetrówki". Jej koleżanka klubowa Olga Kalina zajęła XIII miejsce z rezultatem 13,09 s., lecz w tym sezonie biegała juz troszkę szybciej.

Wreszcie w tym sezonie można było widzieć - szczególnie w drugiej części konkursu skoku wzwyż - zadowoloną i zmotywowaną Julkę Dutkiewicz. Po wielomiesięcznych perypetiach tak naprawdę wróciła do normalnego treningu dopiero od początku kwietnia i jej forma pozostawiała wiele do życzenia. W Łodzi nie zaliczyła w pierwszej próbie 1,54 m... Ale potem ze skoku na skok było coraz lepiej, szczególnie w bieganiu "nowego" rozbiegu i ostatecznie zaliczyła 1,64 m, ale do pokonania wysokości 1,69 m. zabrakło niewiele. Sędziowie jednak zgodzili się na jej dalszy udział w konkursie poza klasyfikacją. I wtedy oddała dwa bardzo dobre skoki na wysokości 1,73 m. gdzie do pokonania jej zabrakło minimalnie. Julka zajęła w skoku wzwyż III miejsce.

Kolejny bardzo udany start ma za sobą Maciek Sokołowski, który był bardzo bliski pobicia życiówki w skoku w dal. Tym razem zabrakło mu do tego 2 cm. Ostatecznie skoczył 6,21 i zajął 10 miejsce w bardzo silnie obsadzonym konkursie.

Ogromne brawa należą się Kacprowi Adamczakowi, który po raz kolejny udowodnił, że jest nie tylko świetnym sportowcem, ale również niesamowitym kolegą i w biegu na 800 m rezygnując z walki o jak najlepszych czas dla siebie, poprowadził bieg (pierwsze 400m poniżej 56 s) Dawidowi Borowskiemu, biorąc na siebie silny tego dnia wiatr, utrudniający zmagania biegaczom na dłuższych dystansach. Dawid Borowski zajął I miejsce w swojej serii z wynikiem 1:58.58 s. i był to VII rezultat zawodów.

Pozostałe wyniki:
Przemek Rychter – 400m - 54.83
Maciej Sokołowski – trójskok – 11.51
Olga Kalina – 200m – 27,79
Hania Grzelak – 200m – 28,91
Ola Losy – 800m – 2.27.07

 
jdoc:include type=picjdoc:include type=pic