Natalia Benedykcińska w wysokiej formie przed Ogólnpolską Olimpiadą Młodzieży w Warszawie

Bardzo dobrze spisali się lekkoatleci ostrowskiej Stali podczas mityngu lekkoatletycznego rozegranego 29 lipca w Poznaniu. Z czteroosobowej ekipy nasi reprezentacji odnieśli trzy zwycięstwa. Najbardziej cieszy zwycięstwo Natalii Benedykcińskiej w skoku w dal z bardzo dobrym rezultatem 5,58 m. Na tydzień przed Ogólnopolską Olimpiadą Młodzieży jest to dobry prognostyk. Jednak w tym roku poziom skoku w dal juniorek młodszych jest bardzo wysoki i ten rezultat plasuje ją aktualnie na VII pozycji w kraju w tej kategorii wiekowej, ale statystyki są tylko informacją o potencjale zawodniczek, a w mistrzostwach kraju decydują jeszcze takie czynniki jak aktualna dyspozycja, psychika i łut szczęścia... Drugie miejsce w konkursie zajęła Sandra Sikorska z AZS_AWF Gorzów - 5,50 m. a trzecie Aleksandra Jędryczka z Kadeta Rawicz - 5,26 m.

Zwycięstwo w biegu na 400 m. przez płotki w czasie 58,10 s. odniósł Bartosz Losy. Bardzo niewiele zabrakło mu do pobicia rekordu życiowego wynoszącego 57,99 s. Myślę, iż zawodnik ten ma w sobie olbrzymi potencjał i w przyszłym sezonie będzie zaliczał się do czołówki krajowej. W tym konkretnie biegu miał spore problemy z utrzymaniem rytmu między płotkami, stąd mówiąc kolokwialnie przed niemal każdym płotkiem "drobił". Wystarczy tylko poprawić ten element, a jego wyniki zostaną zdecydowanie poprawione.

W skoku wzwyż zwyciężyła Julka Dutkiewicz przed Martą Żyłką z Ostrowa. Obie pokonały poprzeczkę na wysokości 1,55 m. Julka traktowała ten start treningowo skacząc z bardzo krótkiego - 5-krokowego rozbiegu. Celem tego konkursu było dla niej doskonalenie techniki. Marta Żyłka rezultatem 1,55 m wyrównała swój rekord życiowy. Dla niej najważniejsze imprezy w roku odbędą się we wrześniu - Mistrzostwa Makroregionu i Mistrzostwa Polski Młodzików. Mam nadzieję, iż wtedy będzie wstanie skakać powyżej 1,60 m. i walczyć o czołowe miejsca w kraju.

Już od piątku 4 sierpnia w Warszawie rozpoczynają się Mistrzostwa Polski Juniorów Młodszych (OOM) w Warszawie. Oprócz wspomnianej już Natalii Benedykcińskiej, która wystąpi w skoku w dal - w Warszawie wystąpią również: Julka Grzegorowska w skoku w dal i trójskoku, Szymon Biały w biegu na 400 m. przez płotki, dwaj sprinterzy na 100 m. - Michał Tuczyński i Jakub Grycman oraz sztafeta chłopców 4x100 m. Jak już wcześniej wspomniałem o ich wynikach, oprócz przygotowania, zadecydują dyspozycja dnia, nastawienie psychiczne i łu szczęścia szczególnie potrzebny w sztafecie 4x100 m. gdzie oprócz szybkości poszczególnych zawodników o dobrym wyniku decydują perfekcyjne zmiany.

 
jdoc:include type=picjdoc:include type=pic