Wyniki II Czwartku Lekkoatletycznego sezonu 2017-2018 r. oraz zapowiedź III Czwartku w dniu 28.09.2017 r

Za nami już dwa Czwartki Lekkoatletyczne sezonu 2017-2018 r. Poniżej zamieszczona jest relacja z Czwartku rozegranego 21 września 2017 r. Jednocześnie informujemy iż w najbliższy czwartek -  28 września na stadionie Stali odbędzie się ostania runda Czwartków Lekkoatletycznych w tym roku. Wszystkich chętnych zapraszamy.

Za nami kolejne czwartkowe spotkanie z lekkoatletyką w Ostrowie przy ulicy Kusocińskiego 1.

Najmłodsze dzieci mają okazję rywalizować ze sobą w duchu fair play o jak najlepsze indywidualne wyniki, jak również o zwycięstwa w końcowej klasyfikacji punktowej. Już po pierwszych dwóch rzutach czwartków lekkoatletycznych widać, że walka o podium będzie w tym roku bardzo zacięta. Dla przykładu: w najstarszej kategorii dziewcząt (rocznik 2005) Ingę Kanicką (SP Sióstr Salezjanek) i Dominikę Rataj (SP Janków Przygodzki), obie trenujące w KS STAL - grupa najmłodsza, dzielą zaledwie 4 punkty. Warto podkreślić, że mają one na tym etapie już ponad 600 punktów, co oznacza, że w każdej z dotychczasowych 6 konkurencji zdobyły ponad 100 punktów!

Bardzo wysoko w klasyfikacji są też inne nasze zawodniczki: Emilia Twardowska (3 miejsce, SP Wtórek), Lena Dąbrówka (4 miejsce , SP Sióstr Salezjanek), Natalia Pozdrowicz ( 5 miejsce, SP 1), Gabriela Cicharzewska (6 miejsce, SP Sióstr Salezjanek), Daria Rybak (8 miejsce, SP 1), Patrycja Serafin (15 miejsce, SP Sióstr Salezjanek).

W roczniku 2006 na tą chwilę zdecydowanie prowadzi Olga Szlachta (KS STAL -grupa najmłodsza, SP Gorzyce Wielkie), która w miniony czwartek uzyskała znakomity rezultat w skoku w dal (4.36m). Tuż za Olgą plasują się Oliwia Płonka (KS STAL - grupa najmłodsza, SP Sióstr Salezjanek) oraz Nicola Benedykcińska (KS STAL -grupa najmłodsza, SP 5 ). Bardzo dobry debiut odnotowała trenująca od niedawna w naszej grupie Ewa Nowicka (SP 11), która już teraz depcze po piętach bardziej doświadczonym koleżankom.

W kategorii dziewcząt 2007 i młodszych po raz kolejny świetnie zaprezentowały się reprezentantki Stali Lena Kanicka (SP Sióstr Salezjanek) i Amelia Grzegorowska (SP 6). Wszystko wskazuje na to, że również między tymi zawodniczkami toczyć się będzie zacięta walka o końcowe zwycięstwo. Pewna miejsca na podium na tą chwilę może być Aleksandra Koniarek (KS Stal, SP Tarchały Wielkie), którą jednak, patrząc na jej potencjał, stać na jeszcze lepsze wyniki. Ogromny postęp w ostatnich miesiącach poczyniła kolejna nasza zawodniczka Zofia Losy (SP Sobótka), która plasuje się w klasyfikacji tuż za podium.

Brawa należa się naszej młodziutkiej zawodniczce (rocznik 2008) Antoninie Stefańskiej (SP 6), która mimo kontuzji pojawiła się na zawodach i zapunktowała w rzucie piłeczką palantową.
W kategorii chłopców (rocznik 2005) walka o zwycięstwo toczy się między Aleksandrem Bańkowskim z Rawicza oraz Kubą Orczykowskim prowadzonym przez byłą zawodniczkę KS Stal Kasię Pawlik z SP6.
6 miejsce w klasyfikacji zajmuje trenujący u nas Michał Losy (SP Sobótka).

Niezwykle zaciętą walką w roczniku 2006 toczą między sobą Piotr Rak (SP Lutogniew ) oraz Jakub Mamot z Rawicza oboje uzyskali do tej pory identyczną ilość punktów (409). Trzecie miejsce zajmuje trenujący od niedawna w KS Stal (grupa najmłodsza) Mateusz Tokarski (SP Lewków).

W grupie chłopców rocznik 2007 i młodsi po dwóch czwartkach zdecydowanie lideruje Samuel Lipiński (Niepubliczna SP Wysocko Wielkie), którego koronną konkurencją wydaje się być piłeczka palantowa (w ostatni czwartek uzyskał w niej 33 m – co przełożyło się na aż 112 punktów). Drugie miejsce zajmuje przychodzący na czwartki regularnie od kilku lat Jan Namysł (KS Stal – grupa najmłodsza, SP 5 ). Depczą im po piętach bardzo utalentowani wychowankowej wspomnianej już wcześniej Kasi Pawlik z SP6 (Jakub Cierniewski, Igor Sadowski i Cyryl Klawczyński).
Świetne rezultaty uzyskali ponadto debiutujący na czwartkach Bartłomiej Łuczak z SP Przygodzic oraz Bartłomiej Chwiłkowski i Bartosz Malinowski (SP Rososzyca).
Ze startu na start coraz lepiej spisują się nasi najmłodsi zawodnicy Franciszek Grzegorowski i Marcel Kieliba (rocznik 2010, oboje z SP 6), którzy rywalizują bez żadnych kompleksów z często dużo starszymi rywalami.

Obok link do wyników: WYNIKI II CZWARTKU

 

 
jdoc:include type=picjdoc:include type=pic